Zems atalgojums un nespēja atrast darbu ir divi galvenie iemesli, kāpēc Latvijas iedzīvotāji pārceļas dzīvot uz citām valstīm, liecina Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas aptaujas dati.
Galvenais iemesls, kāpēc respondentiem personīgi pazīstami cilvēki pārceļas dzīvot un strādāt uz ārvalstīm, ir atalgojums, kas Latvijā bijis pārāk zems, to kā galveno iemeslu norādīja 48% respondentu. Vēl 22% min, ka paziņas nav spējuši atrast darbu Latvijā. 8% norāda uz labākiem dzīves apstākļiem citā valstī, savukārt 6% atzīst, ka paziņām bankā bijušas parādsaistības.
Saskaņā ar aptaujas rezultātiem 91% no aptaujātajiem Latvijas iedzīvotājiem vecuma grupā no 18 līdz 74 gadiem personīgi pazīst kādu, kurš ir pārcēlies strādāt uz ārvalstīm. 8% atzīst, ka nevienu, kurš ir pārcēlies strādāt uz ārvalstīm personīgi nepazīst, savukārt 1% aptaujāto nav viedokļa šajā jautājumā. Apskatot sniegtās atbildes dažādās sociāli demogrāfiskajās grupās, rezultāti liecina, ka kādu, kurš ir pārcēlies strādāt uz ārvalstīm, salīdzinoši biežāk zina iedzīvotāji, kuri dzīvo Latgalē.
Starp iedzīvotājiem, kuri pazīst kādu, kurš ir pārcēlies strādāt uz ārvalstīm, jo Latvijā saņemtais atalgojums bijis pārāk zems, lielāku īpatsvaru veido gados jaunākie respondenti (vecumā no 18 līdz 34 gadiem), strādājošie, iedzīvotāji ar vidēji augstiem vai augstiem ienākumiem, kurzemnieki, kā arī lauku iedzīvotāji. Savukārt starp iedzīvotājiem, kuri pazīst kādu, kurš pārcēlies strādāt uz ārzemēm, jo nevarēja atrast darbu Latvijā, lielāku īpatsvaru veido gados vecākie respondenti (vecumā no 64 līdz 74 gadiem), nestrādājošie, ar vidējiem ienākumiem, iedzīvotāji, kuri dzīvo Kurzemē un Latgalē.
Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA