Ventspils novadā būtu reorganizējamas abas vidusskolas, vidusskolēniem turpinot mācības Ventspilī, teikts pētījumā Optimālā vispārējās izglītības iestāžu tīkla modeļa izveide Latvijā.

Depopulācijas un nepietiekamā vidusskolēnu skaita dēļ Piltenes vidusskolu ieteikts reorganizēt par sākumskolu, vidusskolēniem turpinot mācības 24 kilometrus attālajā Ventspilī. Šī ierosinājuma pamatotību apstiprina arī lēmums Piltenes vidusskolā neatvērt 10.klasi.

Pētījumā ieteikts reorganizēt arī Ugāles vidusskolu. Straujās depopulācijas un nepietiekamā vidusskolēnu skaita dēļ salīdzinoši augsto obligāto centralizēto eksāmenu (OCE) indeksu

– 57,6% – var neuzskatīt par pietiekamu argumentu, lai turpinātu Ugāles vidusskolas uzturēšanu ekonomiski nepamatotam skolēnu skaitam, teikts pētījumā, iesakot reorganizēt to par pamatskolu. Attīstības scenārijā tiek pieņemts, ka lielākā daļa šīs skolas vidusskolēnu mācības varētu turpināt 40 kilometrus attālajā Ventspilī, bet daži jaunieši varētu izvēlēties turpināt mācības Talsos.

Ieteikts reorganizēt vidusskolu tīklu arī Ventspils pilsētā, attīstot valsts ģimnāziju un divas vidusskolas pašlaik esošo četru vietā. Pētījumā norādīts, ka esošais skolu skaits Ventspilī nav atbilstošs pilsētas demogrāfijas tendencēm. Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem, kopš 2000.gada iedzīvotāju skaits Ventspilī samazinājies par vairāk nekā četriem tūkstošiem jeb 9,3%, bet bērnu un nepilngadīgu jauniešu skaits sarucis straujāk – no 10 200 līdz 6700 jeb par 34,3%.

Autors: LETA / Foto: LETA