Kā top bļodas un citi podi Amatu mājas Podnieka darbnīcā, varēs izmēģināt janvāra otrdienās un ceturtdienās pie Jāņa Kupča (11., 13., 18. un 20.janvārī) no plkst.10:00-17:00, iepriekš piesakoties pa tālr.26156543.
Kāds ir māla pikas ceļš no virpas, līdz ziemā plaukstas sildošai karstai tējas krūzei, cik reižu tā tiek apstrādāta, apdedzināta un glazēta, varēs uzzināt Podnieka darbnīcā pie podnieka Jāņa Kupča, kurš savas prasmes apguvis gan absolvējot (toreizējās) Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas Keramikas nodaļu, gan Tallinas Mākslas institūtu. Jānis pārvalda dažādus keramikas materiālus, – mālu, porcelānu, akmens masu, arī šamotu. Īpaša podnieka aizraušanās ir podiņu krāsnis, to atdarinājumu radīšana pēc vēsturiskiem izziņas materiāliem, tai skaitā, arī glazūru izstrāde, izmantojot 17.-18.gs. keramiķiem pieejamās izejvielas. Ventspils Livonijas ordeņa pils otrā stāva Monētu istabā skatāms J.Kupča radītās renesanses laika krāsns atdarinājums, rekonstruētajā ēkā Tirgus un Skolas ielas stūrī – 18.gs.-19.gs.sākuma beigu podiņu krāsns, bet Liepājā, Kungu ielā 24, kad apskatei tiks atvērts 17. – 19. gs. interjera muzejs, būs redzama arī apgleznota 17.-18.gs. podiņu krāsns, kurā sadzīvo gan 300 gadus senie, gan mūsdienu meistara radītie podiņi. J.Kupča keramikas darbi atrodas Ventspils muzeja, Rīgas Porcelāna muzeja un M.Rotko mākslas centra krājumā.
Ventspils muzejs darbojas t.s.zaļajā režīmā – darbnīca pieejama tikai individuālajiem apmeklētājiem, ģimenēm, mājsaimniecībām ar sadarbspējīgiem sertifikātiem.
7.01.2022. / Autors: Ventspils muzejs / Foto: Ventspils muzejs