Divi ventspilnieki – Aivars Mačtams un Ādams Grīnbergs – nule kā saņēmuši Latvijas gada balvas medniecībā.
Balvas tika pasniegtas vairākās nominācijās. Augstāko apbalvojumu – par mūža ieguldījumu medniecībā – saņēma viens no Latvijas ievērojamākajiem briežu selektīvās medīšanas ideju nesējiem un ieviesējiem valstī – Aivars Mačtams. Viņa dzīve vienmēr ir bijusi cieši saistīta ar mežu. Savulaik viņš absolvējis Aizupes meža tehnikumu, strādājis gan kā Ugāles virsmežniecības virsmežziņa vietnieks, gan Ventspils virsmežniecības vecākais inspektors juridiskajos jautājumos, gan citos, ar meža saimniecību saistītos, amatos. Vadījis arī Zūru valsts medību saimniecību. Strādājot par galveno medību vadītāju, Mačtams daudz laika veltīja mednieku audzināšanai – medību objektu sakopšanai, medību tradīciju atdzīvināšanai. Ugāles un Zūru mežos no iznīcības tika paglābta ne viena vien mežsarga māja, tika izkoptas meža stigas, celiņi, uzstādītas piemiņas zīmes un ierīkotas atpūtas vietas meža apmeklētājiem. Mednieku klubu Mētras-1 Mačtams vada jau kopš 1994.gada.
Lielākais Aivara Mačtama ieguldījums ir briežu selektīvās medīšanas ideju stiprināšana. Vēl tad, kad briežu selektīvā medīšana bija pašos pirmsākumos, viņš pie sevis visu jau bija izdomājis un darījis. Arī pašlaik, vadot mednieku klubu Mētras-1, viņš turpina mednieku audzināšanu – jau kopš 2002.gada katra klubā nomedītā buļļa ragi tiek rūpīgi nofotografēti un nomērīti, tiem tiek noteikts precīzs punktu skaits, kā arī precīzs dzīvnieka vecums.
Otrs Ventspils novadnieks, ilggadīgs mednieku kolektīva Silairši vadītājs, Ventspils Briežu dārza pārvaldnieks Ādams Grīnbergs saņēma balvu par nozīmīgu ieguldījumu medību saimniecības attīstībā Ziemeļkurzemes reģionā.
Gandrīz 20 gadus kopš dibināšanas brīža Grīnbergs ir bijis mednieku kluba Silaraiši vadītājs. Zinātāji stāsta, ka viņš ir izveidojis ļoti labu, saliedētu kolektīvu ar tikai šim kolektīvam raksturīgām medību tradīcijām. Mednieku kolektīvs Silairši ir bijis viens no pirmajiem kolektīviem, kurā regulāri dzinēju medību norises laikā skanēja medību taures un medību signāli. Šī tradīcija, pateicoties Grīnbergam, nu ieguvusi popularitāti arī citviet Latvijā. Ādama Grīnberga un viņa draugu mūziķu radītās mednieku tauru skaņas vienmēr rada pacilātu, svinīgu noskaņojumu daudzās medībās un medību trofeju izstādēs. Taču šis nav vienīgais viņa nopelns medniecības kultūras stiprināšanā – pateicoties Grīnberga iniciatīvai, Ventspils Livonijas ordeņa pilī tiek organizētas arī medību trofeju izstādes. Kopš 2012.gada Grīnbergs ir Ventspils Briežu dārza pārvaldnieks, un apgalvo, ka šis esot viņa mūža labākais darbs.