Šī gada laikā trūcīgās personas statusu Ventspils pilsētas pašvaldības Sociālais dienests ir atteicis vai atcēlis kopumā 39 ventspilniekiem, bet maznodrošinātā statuss – 74 personām, informēja Sociālā dienesta pārstāve Olga Griķe.
Viņa skaidroja, ka visbiežāk trūcīgā statuss tiek atteikts vai atcelts personām darbaspējas vecumā. Iemesli šādiem lēmumiem bijuši dažādi, taču kā biežākais esot tas, ka persona ir zaudējusi bezdarbnieka statusu.
Savukārt maznodrošinātā statuss visbiežāk tiek atteikts pensionāriem. Šai personu grupai, salīdzinot ar darbaspējīgām personām, atteikuma iemesli ir atšķirīgi, taču parasti pensionāri maldinot Sociālo dienestu par saviem ienākumiem. “Pārbaudot personas atbilstību maznodrošinātās personas statusa piešķiršanas nosacījumiem, tiek konstatēts, ka personas ienākumi vai uzkrājumi pārsniedz to līmeni, kāds ir noteikts ar pašvaldības saistošajiem noteikumiem,” tā skaidroja Griķe. Gadījumi, kad tiek atcelts maznodrošinātā statuss ir samērā reti, visbiežāk tas ir saistīts ar dzīvesvietas maiņu.
“Šāda rūpīga personu, kuras vēlas saņemt pašvaldības sociālo palīdzību, materiālās situācijas izvērtēšana ir ne tikai atbilstoša mūsu valsts likumiem, bet atbilst arī mūsu pilsētas iedzīvotāju interesēm. Lūdzot vai piešķirot pašvaldības sociālo palīdzību nedrīkstam aizmirst, ka katrs eiro, kas tiek izmaksāts pabalstos, ir mūsu ventspilnieku nopelnīts un nodokļu veidā iemaksāts pašvaldības budžetā,” tā pašvaldības noteikto kārtību pamatoja Sociālā dienesta pārstāve.
Ventspils pilsētas Sociālajā dienestā šī gada oktobrī bija reģistrētas 1159 maznodrošinātas personas un 539 trūcīgas personas. Lielākā daļa – 70% no Sociālajā dienestā reģistrētajām trūcīgajām vai maznodrošinātajām personām ir pensionāri vai personas ar invaliditāti, kuru zemās pensijas nenodrošina ikdienas sadzīves vajadzību apmierināšanu un ir nepieciešams pašvaldības finansiāls atbalsts.
Otra sociālajam riskam visvairāk pakļautā iedzīvotāju grupa ir ģimenes ar bērniem. 20% no visiem pilsētas trūcīgajiem vai maznodrošinātajiem iedzīvotājiem dzīvo ģimenēs ar bērniem, no kurām lielākā daļa ir ģimenes, kurās bērnus audzina tikai viens no vecākiem.
Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA