Ventspils pilsētā pērn reģistrētas kopumā 73 dažādas zādzības no īpašumiem, absolūts vairākums jeb 62 zādzības bijušas no dzīvokļiem. Visdrūmākais bijis jūnija mēnesis, kad Ventspils iecirknī policija reģistrējusi 17 zādzības, pavēstīja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova.
“Pavelkot” statistiku laika posmā no 2018.gada 1.janvāra līdz 2019.gada 28.februārim, Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ventspils iecirknī reģistrētas 62 zādzības no dzīvokļiem, sešas zādzības no kāpņutelpām un 11 zādzības no daudzdzīvokļu ēku pagrabiem. 73 zādzības notikušas Ventspils pilsētā, bet pārējās – Ugāles, Piltenes, Vārves un Tārgales pagastos.
Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ventspils iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieka pienākumu izpildītājs Gatis Belovs stāsta, ka Ventspils pilsētā 37 gadījumos zādzības izdarītas Ventas kreisajā krastā, savukārt 36 gadījumos – Ventas labajā krastā jeb Pārventā.
Kreisajā krastā “melnais punkts” ir Atpūtas, Inženieru, Saules un Aizsaules ielu kvartāls, kur reģistrētas 12 zādzības – sešas zādzības no pagrabiem, sešas zādzības no dzīvokļiem. Savukārt Pārventas pusē zādzību saraksta topā ir Talsu, Celtnieku, Embūtes un Tārgales ielas rajons. Te reģistrētas astoņas zādzības no dzīvokļiem un trīs zādzības no kāpņutelpām. Zagļi par laupījuma vietām iecienījuši arī Rindas, Usmas, Tārgales un Siguldas ielu rajonu, kur pastrādājuši sešas zādzības no dzīvokļiem.
“Melnais” mēnesis Ventspils dzīvē bijis jūnijs, kad pilsētā reģistrētas 17 zādzības, taču ievērojams zādzību skaits izdarīts marta, augusta un novembra mēnešos – pa septiņām līdz astoņām zādzībām mēnesī.
Jāatzīmē, ka šī gada pirmajos divos mēnešos, salīdzinot ar pagājušo gadu, būtiski ir palielinājies izdarīto zādzību skaits. Ja pērn pirmajos divos mēnešos bija četras zādzības, šogad – jau 12.
“Zādzību izdarījušās personas dzīvokļos iekļuvušas, uzlaužot dzīvokļa ārdurvis, to slēdzenes – kopumā 16 gadījumos, tāpat 16 gadījumos zādzības izdarījušas cietušajiem zināmas personas, tajā skaitā četros gadījumos pēc kopīgas alkoholisko dzērienu lietošanas. Caur neaizslēgtām dzīvokļa ārdurvīm iekļūts septiņos gadījumos, savukārt pa logu, to sabojājot, vai brīdī, kad tas atrodas atvērtā stāvoklī – piecos gadījumos,” stāsta Belovs.
Zagļi nesmādē neko, kas atstāts dzīvokļos bez uzraudzības. Tie ir mobilie telefoni, planšetdatori, televizori, virszemes TV dekoderi, portatīvie un stacionārie datori, juvelierizstrādājumi, naudasmaki, savukārt zādzībās no pagrabiem tiek nozagti bērnu ratiņi, velosipēdi, transportlīdzekļu rezerves detaļas, sadzīves tehnika un citas mantas. Pagrabos iekļūts, uzlaužot to durvis un slēdzenes. Savukārt no kāpņutelpām parasti tiek zagti velosipēdi un bērnu ratiņi.
Valsts policija aicina iedzīvotājus rūpēties par savu un sava mājokļa drošību, slēdzot ciet gan dzīvokļa durvis, gan arī, esot prombūtnē, neatstājot logus vēdināšanas režīmā. Zagļi var viegli atspiest arī vēdināšanas režīmā atstātus logus un pa tiem iekļūt. Policija arī iesaka izvairīties no bērnu ratiņu un velosipēdu novietošanu bez uzraudzības kāpņutelpās. Kāpņutelpas ārdurvis vienmēr ir vēlams turēt aizvērtas un noslēgtas, kā arī jāpārliecinās, ka uz sienas vai ārdurvīm nav uzrakstīs vai ieskrāpēts drošības kods. Iestājoties tumšajam diennakts laikam, vēlams uzstādīt aizvelkamus aizkarus vai žalūzijas, jo, aizkariem neesot, zagļi novērtē iekštelpā esošās vērtīgās mantas ar mērķi tās nozagt.
Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay