Pagājušajā nedēļā Ventspilī manīts klaiņojošs vilks, bet sasauktā pilsētas pašvaldības Medību koordinācijas komisija secinājusi, ka uztraukumam nav pamata, norāda pašvaldības iestādes Komunālā pārvalde pārstāve Sigita Znotiņa.

Viņa atsaucas uz sociālajos tīklos publiskoto video, kurā redzams Ventspils pilsētas teritorijā klaiņojošs vilks. Reaģējot uz situāciju, sasaukta Ventspils domes Medību koordinācijas komisija, kurā speciālisti no pašvaldības, Valsts meža dienesta, Lauku atbalsta dienesta pārrunāja problēmas risināšanu. Tā vienojusies, ka vilks ir meža dzīvnieks, kura klejošanas rādiuss ir aptuveni 10-15 kilometru robežās diennaktī, viņš pārvietojas mežainā apvidū, tai skaitā var iemaldīties arī pilsētas mežos un tiem piegulošās teritorijās, tādēļ šāda situācija nav nekas ārkārtējs.

Komisijas locekļi arī atzina, ka vilks kā meža dzīvnieks ir uzmanīgs un bailīgs, cilvēkiem pats tas netuvosies un neuzbruks, taču nejauši nokļuvis pilsētā, var apjukt dažādu asu smaku dēļ un zaudēt orientāciju, tādēļ var būt ļoti tramīgs un, to redzot, tam nevajag tuvoties. Ja atrodaties transportlīdzeklī, tad nevajag izkāpt no mašīnas un radīt tam apdraudējumu, jo var pastāvēt risks, ka dzīvnieks ir slims, līdz ar to var būt agresīvs.

Ja tiešām šķiet, ka dzīvnieka uzvedība ir aizdomīga, tas nemūk vai uzvedas agresīvi, tad ventspilnieki lūgti zvanīt Ventspils pilsētas pašvaldības policijai uz dežūrdaļu, minot un aprakstot savu atrašanās vietu. Tālruņa numurs ir 63680808. Ekstremālā gadījumā Ventspils pašvaldības policijas darbinieks var pieņemt lēmumu par turpmāko rīcību, ja tas rada apdraudējumu cilvēka veselībai un dzīvībai, norāda Znotiņa.

Kopumā vilks kā meža dzīvnieks Eiropas Savienībā ir saudzējams, turklāt Medību likums nosaka, ka medības pilsētas teritorijā ir aizliegtas. Arī vilku mazuļu dzimšanas laikā līdz 15.jūlijam to medības ir aizliegtas visās Latvijas teritorijās, kur parasti to drīkst darīt.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay