21.jūnijā plkst. 19.00 Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā notiks tautas deju kolektīvu lielā sadancošanās Vasaras saulgriežos. Arī apmeklētājiem būs jestra izdancošanās kopā ar Rīgas Danču klubu. Pēc lustēm muzejā, sauli pavadīsim sajūtu pasākumā “Saulstāvju mistērijas pie jūras” netālajā pludmalē.

Koncertā Piejūras brīvdabas muzejā piedalās Ventspils pilsētas un novada deju kolektīvi – Ventspils Kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvs “Strautuguns”, jauniešu deju kolektīvs “Strautuguns”, vidējās paaudzes un jauniešu deju kolektīvi “Liedags”, vidējās paaudzes deju kolektīvs “Kurzeme” un senioru deju kolektīvs “SenKurzeme”, kā arī Ventspils novada deju kolektīvi – Tārgales pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs “Tārgale”, Vārves pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs “Vāruve”, Usmas tautas nama vidējās paaudzes deju kolektīvs “Usma” Ances Kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs “Ance” un Ances kultūras nama senioru deju kolektīvs. Pasākuma otrajā daļā apmeklētājiem tradicionālos latviešu dančus palīdzēs apgūt Rīgas Danču klubs, demonstrējot un pavadot neapdarinātas, etnogrāfiskās jeb tradicionālās latviešu dejas, kas nākušas no 19. gadsimta vidus līdz 20. gadsimta sākumam. Muzikālajā pavadījumā tiks izmantoti tradicionālie instrumenti – vijole, akordeons, basīte, cītara, mandolīna, bungas, dūdas, kokles, stabules, ermoņikas.

Vasaras Saulstāvji ir viens no četriem galvenajiem Saules gada punktiem, kuru laikā – 21. jūnijā aicinām uz Ventspils pludmali, kur no plkst. 22.30 varēsim ļauties Saulstāvju maģiskās noskaņas mūzikai un godu uguns aizdegšanai kopā ar postfolka apvienību “Saule i tuvāk”. Apmeklētāju ērtākā piekļuve norisēm pa pludmales 6.laipu.

Jau gadu tūkstošiem šai dienai ir bijusi milzīga nozīme mūsu senču dzīvē, kuri dzīvoja harmonijā ar dabu un respektēja dabas ciklus un likumus. Tā rosina ļaudis savienoties ar dabas dziedinošo spēku un piedzīvot spēcīgas emocijas, lai šajā maģiskajā brīdī, kad Saules ceļš vēl ir savā spēka punktā, cilvēks var smelties spēku, gaismu un jaudu. Sakoptā un reizē neskartas dabas ieskautā Ventspils pludmale ir kā radīta, lai tajā svinētu Saulstāvjus un ļautos to spēkpilnajai mistērijai.

Liepājas postfolka apvienība “Saule i tuvāk” aktīvi darbojas jau 6 gadus, izpildot pašu aranžētas tautas dziesmas un savas oriģināldziesmas. Etnogrāfisko kokļu skanējumu papildina perkusijas un dažādi netradicionāli tautas instrumenti. 2022. gada sākumā izdots grupas pirmais mūzikas albums “Aiz ezera”. Albumā apkopotas 13 apvienības radītās oriģināldziesmas. Dažām latviešu tautasdziesmām tapušas oriģinālas melodijas, saglabājot tautasdziesmu vēstījumu, taču vairumam dziesmu vārdu un mūzikas autori ir paši dalībnieki. “Saule i tuvāk” savas dziesmas spēlē 432hz frekvencē – Visuma dziedinošajā frekvencē, kas līdzsvaro ķermeni, prātu un klausītājus aizvedīs uz katra cilvēka svarīgāko vietu zem šīs Saules – atpakaļ pie sevis.

Ieeja pasākumos bez maksas.

Projekts tiek realizēts ar Ventspils valstspilsētas pašvaldības finansiālu atbalstu.

 

​​​​​​​​​​​​​20.06.2024. / Autors: Ventspils Kultūras centrs / Foto: Pixabay