Tūrisma uzņēmēji bija gandarīti par iespēju piedalīties Ventspils novada pašvaldības organizētajā tūrisma seminārā “Viss par un ap tūrismu”. Tā bija lieliska izdevība iepazīt citam citu un ieklausīties lektoru teiktajā.
Kurzemes plānošanas reģiona vadītāja Aiga Meri atgādināja par dažādiem reģiona tūrisma veidiem, piemēram velotūrismu, ūdenstūrismu, starptautisko kultūras ceļu, industriālo mantojumu, uzsverot, ka daudzviet domāts par to, lai apskates objektus varētu apmeklēt arī personas ar īpašām vajadzībām.
Savukārt Kurzemes plānošanas reģiona projektu vadītāja Aija Neilande informēja par jauno projektu – klasteri, ko finansiāli atbalstīs Ekonomikas ministrija, ļaujot sadarboties naktsmītņu, ēdināšanas, apskates un izklaides u. c. uzņēmumiem. Klasteris tiks ieviests, lai tūrisma pakalpojumi būtu konkurētspējīgi arī eksporta tirgū un ārvalstu viesiem, ierodoties Latvijā, tiktu piedāvāta gatava pakalpojumu pakete ar izvēles iespējām.
Novada uzņēmējs ar 14 gadu darba pieredzi tūrismā Reinis Pižiks no “DabaLaba” (Ances pagasts) pastāstīja par savu pieredzi, piedāvājot visiem dažādas atpūtas iespējas. Runātājs uzsvēra, ka jādomā arī par to, kā pelnīt nesezonas laikā, un viņa gadījumā tā ir pārgājienu rīkošana un piedāvājums ar laivām doties plūdu braucienā pa palienas pļavām. Reinis sacīja, ka sadarbojas ar citiem tūrisma uzņēmējiem, jo domā ne tikai par sevi, bet ikvienu cilvēku, kuram var noderēt palīdzība.
Marina Dimitrova, kura desmit gadus pārvietojas ratiņkrēslā, domā, kā atvieglot cilvēku ar īpašām vajadzībām ikdienu. Viņa ir izveidojusi uzņēmumu “MobilCentrs”, un tas nodarbojas ar personu, kurām ir kustību traucējumi, pārvadāšanu, ir iespēja iznomāt un iegādāties dažādus palīglīdzekļus. Marina zina teikt, ka Ventspils novadā dzīvo 1191 cilvēks ar īpašām vajadzībām, 267 no viņiem ir kustību traucējumi. “MobilCentra” vadītājai ir skaidrs, kā risināt vides pieejamības jautājumus, kas ir aktuāli arī Ventspils novadā.
Dabas aizsardzības pārvaldes Kurzemes reģionālās administrācijas direktore Dace Sāmīte pievērsa klātesošo uzmanību tam, ka, uzsākot uzņēmējdarbību, jāpārliecinās, vai vieta, kurā tas tiks darīts, neatrodas dabas aizsargājamā teritorijā. Tas gan nenozīmē, ka neko nedrīkst darīt, bet ir jāpainteresējas, kas konkrētajā apvidū ir atļauts. Palīdzot izvairīties no pārkāpumiem dabas aizsargājamā teritorijā, talkā var nākt sabiedriskie inspektori, kuriem ir zināms arī tas, kā organizēt atpūtu pie jūras.
Ventspils novada pašvaldības uzņēmējdarbības atbalsta un tūrisma jomas speciāliste Dace Kolāte bilda, ka, rīkojot šāda veida seminārus, netiek šķirots, vai uzņēmējs pārstāv novadu vai valstspilsētu, jo svarīga ir veiksmīga sadarbība. Cilvēks, kurš atpūšas Ventspilī, gribēs redzēt, kas notiek novadā, un otrādi. Šis nav pēdējais šāda veida pasākums tūrisma uzņēmējiem, turklāt jau zināms, ka maijā lūkot mūspuses pieredzi ieradīsies uzņēmēji no Valdemārpils.
13.04.2023. / Autors: Ventspilsnovads.lv / Foto: Ventspilsnovads.lv