Šā gada pirmajos septiņos mēnešos Ziemeļkurzemes reģionālajai slimnīcai papildus piešķirtā finansējuma apmērs ir pieaudzis par 19% jeb par 390 000 eiro, pavēstīja nule kā Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas ievēlētais valdes priekšsēdētājs Juris Lācis.

“Daudzkārt esam uzsvēruši, ka pakalpojuma pieejamība un rindu garums ir atkarīgs no Valsts izdotajiem rīkojumiem un finansējuma sadales. Slimnīca ar pašvaldības atbalstu strādā pie finansējuma palielināšanas un ir sasniegti vērā ņemami rezultāti,” uzsver Lācis, vienlaikus norādot, ka šāds finansējuma pieaugums ir ļoti būtisks.

Taču līdzās teju četru simtu tūkstošu eiro papildu finansējuma ir jāturpina attīstīt arī esošie slimnīcas profili atbalstot ārstu kvalifikācijas celšanu un jaunu ārstniecības metožu pielietošanu, kā arī piesaistot jaunus speciālistus, norādīja slimnīcas vadītājs.

“Kā prioritāri attīstāmie profili ir minami oftalmoloģija, uroloģija, traumatoloģija un otolaringoloģija. Eiropas Reģionālās attīstības fonda piesaistītā finansējuma ietvaros paredzēts izveidot arī rehabilitācijas bloku un attīstīt rehabilitācijas pakalpojumus dienas stacionārā,” nākotnes ieceres ieskicēja Lācis.

Atbilstoši Veselības ministrijas reformu plānam stacionārā aprūpe nākotnē tiks koncentrēta ne tikai lielajās Rīgas slimnīcās, bet tiks stiprinātas arī reģionālās trešā līmeņa slimnīcas, tajā skaitā Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca. “Tas nozīmē, ka efektīvāk tiks apsaimniekoti valstī pieejamie resursi un uzlabosies speciālistu pieejamība Ziemeļkurzemes reģiona iedzīvotājiem. Piemēram, Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā sekmīgi darbojas Kurzemes Acu centrs un Kurzemes Nieru Aizstājterapijas centrs. Šo centru pakalpojumus izmanto ne tikai mūsu reģiona iedzīvotāji, bet pacienti no citiem Latvijas reģioniem. Tikai šādi ir iespējams piesaistīt augsti kvalificētus speciālistus, kā arī nodrošināt modernu tehnoloģiju iegādi un noslodzi,” uzsvēra Lācis.

Viens no jaunu un kvalificētu speciālistu piesaistes ceļiem tiek uzsākts šoruden, jo slimnīca uzsākusi sadarbību ar Rīgas Stradiņa universitāti. Tiks uzsāktas māsu apmācības Ventspils slimnīcas telpās, tādējādi dodot iespēju slimnīcas darbiniekiem paaugstināt kvalifikāciju, kā arī piedāvājot Kurzemes iedzīvotājiem papildus iespēju apgūt vēlamo profesiju tuvāk dzīvesvietai. Studiju ilgums ir trīs gadi, pēc to beigām tiek praktiski nodrošināts darbs Ventspils vai Talsu slimnīcās.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA