Partija Vienotība rosina Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) apsvērt iespēju virzīt jaunu kandidātu pašreizējā zemkopības ministra Jāņa Dūklava vietā, ņemot vērā “oligarhu sarunās” pausto.
Vienotības priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns pirmdien pēc koalīcijas partiju sanāksmes žurnālistiem sacīja, ka atsevišķi ministri, politiķi piedalījušies “oligarhu sarunās”, un tas met ēnu uz valdības darbu kopumā. Līdz ar to Vienotība aicina ZZS izskatīt iespēju virzīt jaunu zemkopības ministra kandidātu, tādā veidā stiprinot koalīciju un valdības darbu.
Taujāts, vai Vienotība varētu atbalstīt opozīcijas rosināto jautājumu par demisijas pieprasīšanu Dūklavam, Smiltēns atbildēja noliedzoši. Viņš skaidroja, ka tas nozīmētu koalīcijas un valdības darba apdraudējumu.
Savukārt Ministru prezidents Māris Kučinskis sacīja, ka Dūklavs sniedzis liecības Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB), kā arī Valsts ieņēmumu dienestam (VID). Pēc pārbaudes rezultātiem arī varēs runāt par šo jautājumu, ja Dūklavam ir, ko pārmest, tad reakcija būs, akcentēja valdības vadītājs.
Tomēr pagaidām premjers neredz iemeslu, lai “emocionāli atbildētu uz jautājumiem”. Viņš piebilda, ka atbalsta parlamentārās izmeklēšanas komisijas izveidi saistībā ar “oligarhu sarunām”, kā arī pauda cerību, ka tā “nenodarbosies ar populismu”.
Arī nacionālās apvienības VL-TB/LNNK politiķis Rihards Kols pauda viedokli, ka vispirms ir jāsagaida tiesībsargājošo iestāžu pārbaudes rezultāti, bet pagaidām asa rīcība nav nepieciešama. Viņš pauda atbalstu parlamentārās izmeklēšanas komisijas darbībai.
Kā ziņots, KNAB sācis pārbaudi par Dūklava, iespējams, nedeklarēto īpašumu Rīgas brīvostā. KNAB, balstoties uz žurnālā Ir publiskoto informāciju, sadarbībā ar VID ir sācis resorisko pārbaudi par publiski izskanējušo informāciju, ka, iespējams, valsts amatpersonas deklarācijās nav uzrādīts īpašums Rīgas brīvostas teritorijā, pavēstīja KNAB Sekretariāta vadītāja Māra Priedīte.
Dūklavs noliedz žurnālā publicēto, no viesnīcā Rīdzene noklausītajām sarunām izrietošo informāciju, ka viņam pastarpināti piederētu zemesgabals Rīgas brīvostas teritorijā.
Opozīcijā esošās Latvijas Reģionu apvienības (LRA) frakcijas deputāti rosina Saeimu lemt par zemkopības ministra demisiju.
Ministra demisijas rosināšanai nepieciešams savākt desmit Saeimas deputātu parakstus, bet LRA frakcijā ir septiņi parlamentārieši. LRA deputāti aicina par ministra demisijas pieprasījumu parakstīties arī citus Saeimā ievēlētos deputātus. Pagaidām citu partiju pārstāvju paraksti nav savākti.
Autors: LETA / Foto: LETA