Pasaules Veselības organizācija un Starptautiskā Darba organizācija veikušas kopīgu pētījumu par darba pārslodzes ietekmi uz veselību. Secināts, ka pārmērīgi ilgas darba stundas pasaulē gadā vainojamas vairāku simtu tūkstošu cilvēku priekšlaicīgā nāvē, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Organizāciju kopīgajā pētījumā, kura rezultāti publicēti pirmdien, 17.maijā, konstatēta saikne starp pārmērīgi ilgu darba slodzi ar nāves gadījumiem no sirds slimībām un insulta. Pētnieki salīdzinājuši, kāds iespaids uz cilvēka veselību ir darba nedēļa ar 35 līdz 40 darba stundām un darba nedēļai ar 55 vai vairāk stundām. Secināts, ka ar ilgstošu otrā apjoma darba slodzi iespēja piedzīvot insultu pieaug par 35% un iespēja nomirt no sirds slimībām – par 17%.

Ģeogrāfiskā skatījumā secināts, ka vairāk no šādas negatīvas pārmērīga darba ietekmes uz veselību cieš cilvēki, kuri dzīvo Tālajos Austrumos un Dienvidaustrumāzijā.

2016.gada pasaulē ap 745 000 cilvēku miruši no insulta vai sirds slimībām, kuru cēlonis bijusi pārmērīgi ilga darba slodze. Bez tam šādas slodzes negatīvās sekas cilvēki nereti piedzīvojuši vēlāk dzīves gaitā, reizēm pat vairākus gadu desmitus vēlāk. Dzimumu skatījumā priekšlaicīgu nāvi darba pārslodzes dēļ vairāk piedzīvojot vīrieši, kuri veidojuši nepilnas trīs ceturtdaļas no visa pārslodzes dēļ mirušo skaita, tā pētījuma rezultātus citē BBC.

 

18.05.2021. / Autors: BNN / Foto: Pixabay