Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ir uzdevis Veselības ministrijai sadarbībā ar skaistumkopšanas nozari nedēļas laikā izstrādāt kritērijus epidemioloģiski drošai darbībai ilgtermiņā.
Ministru prezidents bija lūdzis Veselības ministrijai izstrādāt prasības, lai skaistumkopšanas nozare varētu atsākt darbu, taču «neatnāca tas, ko gaidījām», bet vēl tiek meklēti droši risinājumi skaistumkopšanas nozares darbības atsākšanai.
Ja būtiski stabilizētos epidemioloģiskā situācija, t.i. saslimstība ar Covid-19 būtu mazāka par 200 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju, darbu varētu atsākt. Šobrīd 14 dienu kumulatīvais rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju aizvadīto septiņu dienu laikā Latvijā pieaudzis par 2% un tas ir 569,1.
Varētu paredzēt izņēmumus atsevišķu skaistumkopšanas pakalpojumu pieejamības atjaunošanā, lai arī Covid-19 saslimstības rādītāju kritums zem 200 uz 100 000 iedzīvotājiem nebūtu sasniegts.
Tādu skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanas atsākšanu kā frizieris, manikīrs un pedikīrs tikai higiēnas nolūkā varētu apsvērt, ja epidemioloģiskās situācijas stabilizācija to pieļautu.
Ar esošajiem resursiem nebūs iespējams nodrošināt pietiekami efektīvu sniegto skaistumkopšanas pakalpojumu drošības uzraudzību, ir jāizstrādā papildus mehānismi nozares efektīvai paškontrolei un kontrolei, paredzot nozares pārstāvju un sabiedrības iesaisti.
Kad jautājums par skaistumkopšanas nozares iespējām atsākt darbību varētu nonākt valdības sēdes dienaskārtībā, vēl tiek lemts.
Veselības ministrija skaidroja, ka, vadoties no skaistumkopšanas pakalpojumu riska izvērtējuma un sabiedrības vajadzībām pēc konkrētiem pakalpojumiem, lai nodrošinātu elementāras higiēnas vajadzības, ministrija uzskata, ka būtu iespējams izvērtēt izņēmumus atsevišķiem skaistumkopšanas jomas pakalpojumiem, nosakot striktus piesardzības pasākumus.
Tomēr šī iespēja būtu izskatāma tikai pēc pašreizējās epidemioloģiskās situācijas stabilizācijas, atzīmē Veselības ministrijā. Ja epidemioloģiskās situācijas stabilizācija to pieļauj, ministrijas ieskatā ir iespējams apsvērt šādu skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanas atsākšanu – friziera, manikīra un pedikīra pakalpojumi tikai higiēnas nolūkā.
Skaistumkopšanas pakalpojumu darbības aizlieguma atcelšana ir iespējama pie noteiktiem drošības pasākumiem, kas paredz noteiktu telpas platību uz vienu klientu, kā arī laika atstarpi, lai klienti nesatiktos un būtu iespējams veikt telpu vēdināšanu un aprīkojuma dezinfekciju.
Skaistumkopšanas un labsajūtas pakalpojumu darbības atjaunošana ir jāveic pakāpeniski, vadoties pēc riska novērtējuma.
Pēc friziera, manikīra un pedikīra pakalpojumu atjaunošanas varētu atjaunot pirts pakalpojumus un ūdens procedūras. Taču pakalpojumus, kas saistīti ar kontaktu seja pret seju, varētu atjaunot vēlākā laika posmā.
10.02.2021. / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay