Jaunā konservatīvā partija (JKP) un “KPV LV” neatsauksies apvienības “Attīstībai/Par!” aicinājumam rīkot tematiskās grupas, lai vienotos par topošās valdības darbu, paziņojuši politiķi.

Otrdien, 23.oktobrī, “Attīstībai/Par!” līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts pēc tikšanās ar “KPV LV” pārstāvjiem informēja žurnālistus, ka ir vairāki jautājumi, kuras prasa tūlītēju detalizētāku izstrādi, līdz ar to partneriem tiks piedāvāts sešu tematisko grupu tikšanās formātu. Šajās grupās bija iecerēts diskutēt par veselības aprūpes reformu, izglītības jomu, tiesiskuma un drošības jautājumiem, transporta un infrastruktūras tēmu, obligātā iepirkuma komponentes problēmas risinājumu un reģionālo reformu.

“Attīstībai/Par!” piedāvāja trīs jaunajām partijām – JKP, “KPV LV un “Attīstībai/Par!” –savstarpēji vienoties, kā uzņemties līderību par šīm jomām atbilstoši prioritātēm.

Tomēr JKP paziņojusi, ka šajās grupās nepiedalīsies, ja tur darbosies arī Zaļo un zemnieku savienība (ZZS).

Arī “KPV LV” paziņojusi, ka neplāno piedalīties valdības veidošanas tematiskajās grupās. Partijas premjera amata kandidāts Aldis Gobzems trešdien žurnālistiem norādīja, ka darbam jānotiek iespējami plašākā formātā. Ņemot vērā, JKP nostādni nepiedalīsies darba grupās, ja tajās darbosies arī ZZS, “KPV LV” neredz iespēju piedalīties sanāksmē, nesaprotot to formātu, teica Gobzems. Viņš skaidroja, ka “KPV LV” arī negribētu, lai šādā veidā tikšanās tiktu nepareizi uztvertas kā mājieni par jaunās koalīcijas aprisēm.

Tāpat “KPV LV” neredz nepieciešamību pirms 6.novembra satikties 13.Saeimā ievēlētajiem deputātiem, kā to rosina JKP.

Tikmēr “Attīstībai/Par!”, kas iniciēja tematisko grupu sanāksmes, tās neplāno atcelt, aģentūrai LETA sacīja Pavļuts. Viņš norādīja, ka vakar “KPV LV” bija atbalstoši par šādu darba grupu norisi. “Kas noticis pa vienu dienu, man ir grūti komentēt,” teica Pavļuts.

Kā ziņots, lai vienotos par topošās valdības darbu, bija iecerēts organizēt ekspertu grupas, kas diskutētu par sešām tēmām – veselības aprūpes reformu, izglītības jomu, tiesiskuma un drošības jautājumiem, transporta un infrastruktūras tēmu, obligātā iepirkuma komponentes problēmas risinājumu un reģionālo reformu.

Vienlaikus JKP mudinājusi tikties 13.Saeimā ievēlētos deputātus, lai apmainītos ar domām par jaunās valdības veidošanas procesu. “Vēlamies mainīt līdzšinējo Latvijas politisko kultūru un aicināt uz atklātu un tiešu diskusiju visus Saeimā ievēlētos deputātus no piecām Saeimā ievēlētajām partijām, kuras mēs redzam nākamās koalīcijas kodolā,” paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem pauda JKP valdes priekšsēdētājs Jānis Bordāns.

Autors: LETA / Foto: Paula Čurkste / LETA