Turpmāk vispārējās izglītības procesa organizēšanā tiks ņemts vērā reģionālais princips.
Pašvaldībās, kurās 14 dienu kumulatīvā saslimstība ar Covid-19 ir zemāka par 200 saslimušajiem uz 100 000 iedzīvotāju, ievērojot konkrētus nosacījumus, mācības klātienē varētu atsākt. Konkrēts priekšlikums un gala lēmums tiks pieņemts ceturtdien, 18.februārī valdības sēdē.
Veselības ministrija līdz ceturtdienai konsultēsies ar speciālistiem, kādā veidā saņemt datus par Covid-19 saslimstības izmaiņām pašvaldībās.
Mācības mazākajām klasēm klātienē no pirmdienas, 22.februāra, varētu atsākt 50 skolas 20 novados.
Izglītības iestāžu medmāsas ir gatavas sākt iknedēļas testēšanu.
Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) sazināsies ar katru pašvaldības skolu (patlaban kopskaitā 50) un vēlreiz pārliecināsies, ka visas skolas var nodrošināt epidemioloģisko drošības pasākumu komplektu – divu metru distanci, telpu vēdināšanu, dezinfekciju un drošu nogādāšana uz skolu.
Līdz ar pakāpenisku klātienes mācību atsākšanu pirmsskolas un speciālās izglītības iestāžu pedagogi un tehniskie darbinieki, kā arī vispārējās izglītības sākumskolas pedagogi tiks vakcinēti paralēli senioriem vecumā no 60 līdz 69 gadu vecumam.
Pēc SPKC datiem, 14 dienu kumulatīvais saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju līdz 200 ir Alsungas, Cesvaines, Dundagas, Dagdas, Durbes, Ērgļu, Jaunpiebalgas, Ķeguma, Kuldīgas, Lielvārdes, Mērsraga, Naukšēnu, Neretas, Pāvilostas, Rucavas, Rūjienas, Salacgrīvas, Saulkrastu un Skrundas, Vecpiebalgas novados.
17.02.2021. / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs