Sociālajiem darbiniekiem un sociālās aprūpes centru darbiniekiem Covid-19 krīzes laikā būtu nepieciešama valsts piešķirta piemaksa, jo arī šie darbinieki līdzīgi kā medicīnas personāls strādā papildu darba stundas un augsta riska apstākļos, informē Latvijas pašvaldību savienība (LPS).
LPS norāda, ka pašvaldībās šobrīd nodrošina krīzes pabalstus, kuru izmaksu daļēji kompensē no valsts budžeta līdzekļiem. Tomēr pabalsta saņēmēju skaits aizvien palielinās. Kopš valstī izsludināta ārkārtējā situācija, jau divreiz veikti grozījumi Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā, paredzot jaunus nosacījumus pabalsta krīzes situācijā izmaksai.
Šodien, 6. maijā, notiek LPS Veselības un sociālo jautājumu komitejas sēde, kurā kopā ar Labklājības ministrijas speciālistiem tiek diskutēts par izaicinājumiem un risinājumiem krīzes pabalsta mērķtiecīgai izmaksai. Komitejas sēdē runās arī par pašvaldību pirmā un otrā līmeņa slimnīcu darbību ārkārtas situācijas laikā un to lomu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības nodrošināšanā iedzīvotājiem visā valsts teritorijā.
LPS arī norāda, ka valstij būtu jākompensē zaudējumi, kas slimnīcām radušies ambulatoru pakalpojumu sniegšanas aizlieguma rezultātā. “Kopumā valstij ir jānovērtē pašvaldību slimnīcu potenciāls un medicīnas personāla kompetence nepieciešamās palīdzības sniegšanā ar Covid-19 inficētajiem pacientiem. Uzticēšanās pašvaldību slimnīcu personālam un viņu zināšanām ir nozīmīgs faktors sociālā miera nodrošināšanā,” uzsver LPS.
06.05.2020./Autors: Ventspilnieks.lv/ Foto: Unsplash