Latvijā kūlas ugunsgrēku skaits kopš 2014.gada samazinās, tomēr to proporcija attiecībā pret kopējo ugunsnelaimju skaitu Latvijā ir joprojām nemainīga – vidēji katrs ceturtais ir kūlas ugunsgrēks, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) un apdrošināšanas sabiedrības Seesam dati.
Vidēji Latvijā gadā notiek 2500 kūlas ugunsgrēku, kuros izdeg 3,8 tūkstoši hektāru teritorijas. Tas ir gandrīz līdzvērtīgs apjoms tādu Latvijas pilsētu kā Valmieras un Rēzeknes kopējai platībai.
Kopš 2014.gada vidējā degšanas platība kopumā ir samazinājusies, taču republikas pilsētās (Daugavpils, Jēkabpils, Jelgava, Jūrmala, Liepāja, Rēzekne, Rīga, Valmiera, Ventspils) tā turpina pieaugt. Kūlas degšanas platības vislielākās ir bijušas Jelgavā un Daugavpilī, bet novados – Rugājos, Ciblā, Baltinavā un Aknīstē.
Seesam 2016.gadā par ugunsgrēku radītajiem zaudējumiem ir izmaksājusi atlīdzības 242 000 eiro apmērā. Kā norāda Seesam eksperts Arnolds Linītis, sabiedrībā lēnām veidojas izpratne par īpašumu apdrošināšanas lomu un iedzīvotāju interese par to ir augoša. “Kūlu aizdedzināt var jebkurš, pat garāmgājējs, kurš izmet izsmēķi. Šādos gadījumos vienīgā iespēju pasargāt sevi no finansiālajiem zaudējumiem ir apdrošinot savu īpašumu,” norāda eksperts.
Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Gatis Dieziņš/LETA