Ugālē, tautas namā “Gaisma”, norisinājās pirmā kultūras domnīca Ventspils novadā. Pasākumā piedalījās kultūras, tautas un saietu namu, bibliotēku, amatiermākslas kolektīvu vadītāji, viesi, arī deputāti. Notika praktiska darbošanās mentores Kristīnes Kodes vadībā un Zuargusa lekcija, izskanēja muzikāls sveiciens Mārtiņa Kantera izpildījumā.

Kultūras nodaļas vadītājs Juris Jope akcentēja katra kultūras darbinieka uzdevumu, norādot, ka ikviens no viņiem var padarīt Ventspils novadu par labāku un skaistāku vietu, kurā dzīvo par kripatiņu gudrāki cilvēki. Viņš ieskicēja notikumus, kādos šogad piedalīsies amatiermākslas kolektīvi, norādīja, ka notiks meistarklases, un uzvēra, cik būtiska ir sadarbība, kurā iesaistās kultūras vai tautas nama vadītājs, bibliotēkas vadītājs un pagasta pārvaldnieks. Šie cilvēki vislabāk zina, ko vēlas iedzīvotāji, kā var piepildīt viņu gaidas pēc kultūras, nedodoties ārpus pagasta robežām. Juris palepojās, ka izdevies izveidot Ventspils novada jaukto kori (pagaidām 37 dziedātāju sastāvā), kuram ir lieli plāni – arī piedalīšanās Dziesmu svētkos Rīgā, bet vispirms kolektīvs 24. februārī uzstāsies Ukrainas brīvības aizstāvjiem veltītajā pasākumā Popē. Kora vadītāja ir Ginta Rūse, un viņa domnīcā tika sumināta ar ziediem. Tos kopā ar akreditācijas apliecinājumu saņēma arī bibliotēku vadītājas, jo gada nogalē bibliotēkas apmeklēja eksperti, veicot akreditāciju un izsakot savus ieteikumus.

Kristīne aicināja klātesošos sadalīties grupās un deva uzdevumu uzrakstīt piecas lietas, ko pašvaldība pēdējo 3–5 gadu laikā paveikusi kultūras jomā. Vairākas atbildes grupām sakrita, lūk, dažas no tām: atjaunots tautas nams “Gaisma”, sniegts būtisks atbalsts bibliotēkām, iedibināti Ventspils novada svētki, izveidots jauktais koris, Kultūras nodaļu vada profesionālais Juris Jope, tiek sniegts finansējums kultūras projektu konkursos, atbalstīta iespēja amatiermākslas kolektīvu vadītājiem, bibliotēku un kultūras un tautas namu vadītājiem piedalīties mācībās. Otrs uzdevums bija norādīt piecas lietas, kas uzlabotu kultūras nozares attīstību novadā, un te bija īsts ideju birums! Kad tās bija darītas zināmas pārējiem, vajadzēja balsot par svarīgākajām, un te topa augšgalā bija veselības apdrošināšanas polises kultūras darbiniekiem, finansējums viņu profesionālajai pilnveidei, mentors jauniešiem, multifunkcionāla jauniešu centra izveide Tārgalē, tiekšanās pēc kvalitatīviem pasākumiem, nevis to kvantitātes, lielākas algas kultūras darbiniekiem, tautas nama būvniecība Vārvē un intensīvāka Popes estrādes izmantošana. Juris pieteica, ka finansējums kultūrai šogad ir pietiekams, tiks domāts arī par līdzekļu piesaistīšanu no dažādiem fondiem, tāpēc vismaz kādu no izteiktajām idejām, iespējams, izdosies īstenot jau tuvākajā laikā.

Zuarguss turpināja pasākuma ievadā izskanējušo domu par komunikācijas nozīmi, organizējot kvalitatīvas kultūras norises, un viņš akcentēja, cik svarīgi ir būt visiem kopā. Lektors atgādināja, ka kultūras darbiniekiem ir jāprot pārdot savu ideju, un iedrošināja nebaidīties no vārda “pārdot”. Zuarguss mudināja neskopoties ar komplimentiem, tiekoties ar sarunbiedru, jo tie rada labas asociācijas, un tad ir daudz vieglāk panākt vēlamo rezultātu. Protams, ir jāvingrinās izteikt komplimentus, lai tas notiktu dabiski un to varētu pateikt arī tam cilvēkam, kurš mums nepatīk. “Mēs paši veseļojamies, sakot labus vārdus,” akcentēja lektors, piebilstot – jo vērienīgāku projektu vēlamies realizēt, jo vairāk jādomā par ķermeņa atjaunošanu, tāpēc katram ir vērts piedomāt pie tā, lai ikdienā praktizētu garīgus vingrinājumus un brīvi ļautos saviem vaļaspriekiem, tā gūstot enerģiju jauniem darbiem.

 

21.01.2025. / Autors: Ventspilsnovads.lv / Foto: Ventspilsnovads.lv