Jauno lietotni “112 Latvija” lejupielādējuši jau vairāk kā 30 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju, kas savos viedtālruņos saņēma arī vairākus brīdinājumus par bīstamiem laikapstākļiem. Plānots, ka 20. maijā pirmo reizi paziņojumu par trauksmes sirēnu pārbaudi “112 Latvija” lietotāji saņems arī savos viedtālruņos.
“Lietotnes “112 Latvija” jaunās iespējas īpaši palīdz tiem cilvēkiem, kuriem stresa situācijās ir grūti koncentrēties, un ļauj palīdzību izsaukt, veicot izvēlnes lietotnē. Tāpat noderīgi, ka jaunā lietotne ļauj ērti saņemt paziņojumus sava viedtālruņa ekrānā par iespējamo apdraudējumu, piemēram, sarkanā vai oranžā līmeņa brīdinājumus par bīstamiem laikapstākļiem, trauksmes sirēnu pārbaudi un citiem notikumiem, kas liek iedzīvotājiem būt gataviem nepieciešamības gadījumā rīkoties vai prasa iedzīvotāju nekavējošu rīcību,” skaidro Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieks M.Baltmanis.
Tādēļ VUGD aicina ikvienu lejupielādēt savā viedtālrunī jauno bezmaksas lietotni “112 Latvija”, kas palīdzēs ērti informēt operatīvos dienestus, ja nepieciešama palīdzība, kā arī saņemt brīdinājuma paziņojumus, piemēram, par trauksmes sirēnu pārbaudi.
VUGD priekšnieks uzsver, ka lietotne “112 Latvija” ir valsts iestādes izstrādāta un uzticama. Visa informācija, kas tiek prasīta, veicot reģistrāciju lietotnē, ir pamatota ar esošo vai nākotnē plānoto lietotnes funkcionalitāti. “Īpaši svarīgi ir atļaut kopīgot atrašanās vietas datus, lietotnes izmantošanas laikā. Tādējādi, zvanot uz tālruņa numuru 112 un tikai tajā brīdī, dispečers varēs redzēt zvanītāja aptuveno atrašanās vietu. Tas ir būtiski, lai pēc iespējas ātrāk operatīvie dienesti varētu sniegt palīdzību tiem nelaimē nokļuvušajiem, kuri nespēj nosaukt savu atrašanās vietu,” skaidro M.Baltmanis.
Jaunās lietotnes “112 Latvija” priekšrocības:
- Lietotnes “112 Latvija” lietotājs saņems paziņojumu sava viedtālruņa ekrānā par iespējamo apdraudējumu, piemēram, sarkanā vai oranžā līmeņa brīdinājumus par bīstamiem laikapstākļiem, trauksmes sirēnu pārbaudi un citiem notikumiem, kas liek iedzīvotājiem būt gataviem nepieciešamības gadījumā rīkoties vai prasa iedzīvotāju nekavējošu rīcību.
- Zvanot uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu tālruņa numuru 112 no lietotnes “112 Latvija”, 112 dispečeri redzēs aptuveno zvanītāja atrašanās vietu. Tas sniegs iespēju operatīvāk sniegt palīdzību tiem iedzīvotājiem, kuri nevar nosaukt precīzu negadījuma adresi. Lai dispečers redzētu cilvēka atrašanās vietu, instalācijas brīdī vai vēlāk nepieciešams atļaut lietotnei piekļūt telefona atrašanās vietai.
- Īsziņas nosūtīšana uz tālruņa numuru 112 nav ikdienas risinājums ātrai operatīvo dienestu apziņošanai. Tā veicina 112 pieejamību cilvēkiem ar runas un dzirdes traucējumiem un cilvēkiem bez Latvijas mobilo sakaru operatoru izsniegtas SIM kartes. Līdzās tam lietotnē “112 Latvija” iedzīvotāji varēs iepazīties ar padomiem, kā rīkoties dažādos apdraudējumos un uzzināt operatīvo dienestu aktualitātes.
Lejupielādēt lietotni “112 Latvija” iespējams Google Play un AppStore. Tā piemērota lietošanai viedtālruņos ar iOS un Android operētājsistēmu. Lietotne ir bezmaksas, bet, atbilstoši izvēlētajam mobilo sakaru pieslēguma tarifam, var tikt piestādīta maksa par interneta izmantošanu.
Atgādinām arī par jauno tīmekļvietni www.112.lv, kurā apkopoti operatīvo dienestu drošības padomi, ieteikumi rīcībai apdraudējumos un aktualitātes.
Informē, saņem un uzzini – lejupielādē savā viedtālrunī jauno lietotni “112 Latvija”!
Eiropas Reģionālās attīstības fonda darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 2.2.1. specifiskā atbalsta mērķa “Nodrošināt publisko datu atkalizmantošanas pieaugumu un efektīvu publiskās pārvaldes un privātā sektora mijiedarbību” 2.2.1.1. pasākuma “Centralizētu publiskās pārvaldes IKT platformu izveide, publiskās pārvaldes procesu optimizēšana un attīstība” projekta “Vienota kontaktu centra platforma operatīvo dienestu darba atbalstam un publisko pakalpojumu piegādei” ietvaros ir izstrādāta tīmekļvietne www.112.lv un “112 Latvija” iOS un Android lietotnes.
20.05.2024. / Autors: VUGD / Foto: VUGD