Iepakojumu ražotājs IMMER Group izstrādājis inovatīvu, līdz šim nebijušu, pilnībā pārstrādājamu fleksiblo iepakojuma materiālu. Tā izstrādē ir investēts 1,5 miljoni eiro un digitālo apdruku paredzēts veikt Ventspils ražotnē IMMER Digital.

Kā stāsta IMMER Group prezidente Irina Mirošņika, materiāls ir izgatavots no polimēra, taču tam piemīt papīra taktilās un vizuālās īpašības. Jaunais produkts atbilst visām mūsdienu iepakojuma funkcionālajām prasībām un ir pilnībā drošs dažādu pārtikas produktu iesaiņošanai. Materiāla ražošanā ir izmantots neaustais polimēru materiāls, kas laminēts ar dažādām polimērplēvēm. To iespējams izmantot visdažādāko pārtikas preču, piemēram, saldējuma, siera, kafijas, tējas, konditorejas izstrādājumu, riekstu, žāvētu augļu, bakalejas un citu preču iepakošanai.

Uzņēmumu grupas IMMER Group prezidente Irina Mirošņika. / Foto: LETA

“Fleksiblais iepakojuma materiāls ir augstvērtīgs, videi draudzīgs un pilnībā drošs saskarsmē ar pārtiku. Drošība saskarsmē ar pārtiku, garāki produktu derīguma termiņi un pārstrādes iespējas ir argumenti, kas svarīgi visos ekonomiski attīstīto valstu tirgos. Kā vienu no potenciāli ieinteresētākajiem tirgiem varam minēt Skandināvijas valstis, kur iepakojuma videi draudzīgais aspekts ir ļoti svarīgs,” uzsvēra Mirošņika.

Atšķirībā no kombinētajiem materiāliem, kuros tiek izmantots papīrs un plēve, mūsu izstrādātais materiāls ir videi draudzīgs un pilnībā atbilst ES prasībām – to iespējams pārstrādāt, turklāt tā ražošanai ir nepieciešams mazāk resursu. “Jaunais iepakojums vairos produkta unikalitāti un atpazīstamību veikalu plauktos, tādējādi veicinot pārdošanas apjomus. Ražotājam šis iepakojums ļauj pozicionēt produktu kā videi draudzīgu, drošu un labvēlīgu patērētājam,” tā norādījā IMMER Digital pārdošanas vadītājs Ivars Sudmalis.

Darbs pie jaunā produkta izstrādes veikts uzņēmuma IMMER Group izpētes centra laboratorijā. Strādājot pie jaunā materiāla funkcionālajām īpašībām, ņemts vērā fiziski-mehāniskā un blīvējuma izturība, noturība pret slāņošanos, berzes koeficientu, krāsas slāņa, kā arī noturība pret tvaiku un skābekli. Tādējādi materiālam ir piešķirtas īpašības, kas svarīgas produktu drošības un kvalitātes nodrošināšanai, kā arī tehnoloģiskās izmantošanas iespējas uz dažādām iepakošanas iekārtām.

Saskaņā ar pasūtītāja specifikāciju materiāla ražošanu un apdruku fleksogrāfijas tehnoloģijā veiks rūpnīcā IMMER Ukrplastik, savukārt digitālā druka realizējama ražotnē IMMER Digital Ventspilī.

Tirgus izpētes uzņēmuma Canadean aplēses liecinot, ka jau 2018.gadā globālajos mazumtirdzniecības pārtikas tirgos fleksiblais iepakojums veidos vairāk nekā 53% pārtikas produktu iepakojuma tirgus. Savukārt saskaņā ar tirgus konsultanta Smithers Pira aplēsēm, esot sagaidāms, ka 2020.gadā salīdzinājumā ar 2015.gada datiem pieprasījums pēc fleksiblā iepakojuma būs pieaudzis par 20% un naudas izteiksmē sasniegs 207 miljardus eiro, padarot fleksiblā iepakojuma izmantošanu par vienu no visstraujāk augošajām iepakojuma nozarēm.

Autors: Ventspilnieks.lv-LETA / Foto: LETA