Pērn, salīdzinot ar 2015.gadu, iekšzemes kopprodukts (IKP) palielinājies par 2,0% liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie dati. 2016.gadā IKP faktiskajās cenās bija 25,0 miljardi eiro, bet salīdzināmajās cenās – 21,8 miljardi eiro.
2016. gada ceturtajā ceturksnī, salīdzinot ar trešo ceturksni, IKP salīdzināmajās cenās pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem palielinājās 1,1%. 2016.gada pēdējā ceturksnī, salīdzinot ar 2015.gada atbilstošo periodu, IKP pieauga par 2,2% pēc sezonāli izlīdzinātiem un par 2,6% pēc sezonāli neizlīdzinātiem datiem.
Ceturtajā ceturksnī IKP faktiskajās cenās bija 6,7 miljardi eiro, bet salīdzināmajās 2010.gada cenās – 5,9 miljardi eiro.
Apstrādes rūpniecības nozare palielinājās par 6%, tajā skaitā koksnes un koka izstrādājumu ražošana – par 8%, datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošana – par 16%, gatavo metālizstrādājumu ražošana – par 9%, pārtikas produktu ražošana – par 1%.
Elektroenerģijas, gāzes un siltumenerģijas apgādes nozarē pieaugums par 7%, tajā skaitā elektrības ražošanā, apgādē un sadalē – par 6%.
Lauksaimniecības ražošanas apjomi samazinājušies par 3%, tajā skaitā kritums augkopībā par 5%, bet lopkopība palikusi iepriekšējā gada līmenī.
Mežsaimniecības un mežizstrādes nozarē palielinājums par 3%. Nozarē bija vērojama cenu samazināšanās.
Zivju nozvejā kopumā pieaugums par 38%, bet Baltijas jūrā un Rīgas jūras līcī nozveja samazinājusies par 3%.
Būvniecības produkcijas apjoms samazinājās par 18%. Kritums vērojams nedzīvojamo ēku būvniecībā – par 4% un inženierbūvju (tajā skaitā šoseju, ielu un ceļu) celtniecībā – par 33%. Dzīvojamo ēku būvniecība pieaugusi par 2%.
Mazumtirdzniecība palielinājās par 2%, tai skaitā auto degvielas mazumtirdzniecības apjomi – par 2% un nepārtikas preču tirdzniecība – par 5%.
Vairumtirdzniecība pieaugusi par 4%.
Transporta nozare palielinājusies par 0,5%. Palielinājumu uzrādīja pasažieru pārvadājumi – par 4%, bet par 7% samazinājās kravu pārvadājumi.
Izmitināšanas un ēdināšanas pakalpojumu nozarē kāpums par 9%, ko veidoja pieaugums izmitināšanā – par 11% un ēdināšanā – par 7%
Informācijas un komunikācijas pakalpojumi sniegti par 3% vairāk nekā 2015.gadā.
Finanšu un apdrošināšanas nozarē pieaugums par 3,5%, ko veicinājusi veiksmīga banku un apdrošinātāju darbība.
Operācijas ar nekustamo īpašumu palikušas iepriekšējā gada līmenī.
Mākslas, izklaides un atpūtas pakalpojumu apjoms palielinājies par 3%, tajā skaitā pieaugumi par 5% azartspēlēs un derībās, par 6% – radošajās un mākslinieciskajās darbībās, bet par 4% kritušās sporta aktivitātes.
Valsts pārvaldē un aizsardzībā pieaugums par 4%, izglītībā – par 1%, veselības nozarē – par 2%.