Kopš 2013. gada Ventspils Tehnikumam, kā PIKC (profesionālas izglītības kompetences centram) ir uzdota metodiskā darba joma metālapstrādē. 

Metodisko darba jomu sadalīju nosaka IZM (Izglītības un zinātnes ministrija) starp Latvijas esošajiem izglītības kompetences centriem, tādi pašlaik Latvijā ir 23 – tās ir profesionālas izglītības iestādes kurās ir nepieciešamā materiālā bāze profesionālās kvalifikācijas ieguvei visās attiecīgajās nozares pamatprofesijās. Tās sniedz apgūt mācības gan jauniešiem, gan pieaugušajiem nodrošinot jaunāko tehnoloģiju apguves iespējas. Centri pilda arī eksaminācijas centru funkcijas, t.sk. veic ārpus formālās izglītības sistēmas apgūto kompetenču profesionālās kvalifikācijas novērtēšanu.

Nosakot metodiskā darba jomu sadalījumu IZM vadās pēc PIKC kapacitātes, izvirzītajiem stratēģijas mērķiem un uzdevumiem. Pieņemot lēmumu IZM darba grupu sanāksmēs uzklausa ieteikumus gan no Valsts izglītības satura centra, gan Profesionālās izglītības departamenta, gan Nozaru ekspertu padomes pārstāvjiem.

Lai PIKC Ventspils Tehnikums būtu par atbildīgo metālapstrādes jomā  ir jāatbilst noteiktām prasībām – jāpierāda skolas nodrošinājums gan tehniski, gan cilvēku pedagoģiskais resurss. Tāpat jāpamato pilsētvide, izvērtējot profesionālās darbības jomas, kā, piemēram, mašīnbūves un metālapstrādes iespējas darba vidē.

Ineta Burceva Direktores vietniece izglītības un stratēģiskās attīstības jautājumos skaidro: “Mēs sekojam līdzi arī citu PIKC atbildībā esošajām darbības jomas programmām, vērtējam, iesākam priekšlikumus, ieteikumus, piedalāmies darba grupās, bet runājot par metālapstrādi, mums kā nozares atbildīgajam PIKC galvenais uzdevums ir pārraudzīt, organizēt darba grupas un kūrēt šo izglītības programmas nozari visā Latvijas profesionālo skolu kontekstā.”

Š.g. 25. septembrī bija pēdējā darba grupa klātienē – tika pārskatīta izglītības programma “Inženiertehnika, mehānika un mašīnbūve” ar iegūstamo kvalifikāciju “Mašīnbūves tehniķis” saturs, atbilstoši Skola2030 aprobācijai par mācību pieejas maiņu. Tika veicinātas diskusijas, vērtēts, kas jāmaina, jāpilnveido, kādi grozījumi jāveic.

Darba grupas ietvaros tiek izlemts kā un ko koriģēt izglītības programmas saturā. Nepārtraukti notiek programmas vērtēšana, analizēšana, komunikācija un sadarbība ar citām profesionālajam skolām. Metālapstrādes darba grupas dalībnieki – PIKC “Valmieras tehnikums”, PIKC “Rīgas Valsts tehnikums”, PIKC “Rīgas Tehniskā koledža”, PIKC “Daugavpils tehnikums”.

2019. gadā kopumā metālapstrādes jomu Ventspils Tehnikumā apguva 80 audzēkņi, mācību izglītības programmā ar iegūstamo kvalifikāciju “Mašīnbūves tehniķis”.

Plašāku informāciju par iespējām Ventspils Tehnikumā, piedāvājumiem un citiem jaunumiem pieejama interneta mājaslapā https://ventspilstehnikums.lv/ un Ventspils Tehnikuma sociālo tīklu kontos – “Facebook”, “Instagram”.

15.12.2020. / Autors: Ventspils Tehnikums / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs