Laikraksts “Ventspilnieks.lv” jau rakstīja par Ventspils Digitālā centra attīstības plāniem ēkā ar adresi Akmeņu ielā 5. Pilsētnieki pamanījuši, ka rosība Lielās un Akmeņu ielas nama pagalmā jau sākusies, taču, izrādās, šie darbi saistīti arī ar nekustamo īpašumu Lielajā ielā 16.

“Paliks tikai ārsienas Akmeņu un Lielās ielas pusē, pārējo izbūvēsim no jauna,” stāsta būvdarbu veicēju – SIA “Korp” – pārstāvis Artis Eglītis. Ēkai pēdējos gadu desmitus nav veicies ar apsaimniekotajiem. Caur bojāto jumtu visu, ko vien spējis, iznīcinājis lietus un laiks zobs. Šobrīd notiekot vieglās demontāžas darbi, strādnieki izved gruvešus. Lakonisks savas aizņemtības dēļ ir sazvanītais ēkas īpašnieku pārstāvis – ārsts Ģirts Štekerhofs: “Tur būs zobārstniecības klīnikas “Zinta” filiāle!” Artis Eglītis teic, ka darbus pabeigt iecerēts pusgada laikā.

Laikraksta rīcībā esošā informācija liecina, ka pirms gadiem četriem ēku kompleksā Akmeņu un Lielās ielas stūrī Bērnu bibliotēkas attīstības plānus zīmēja pašvaldība. “Šobrīd mūsu aktualitāte ir bibliotēkas – sabiedriskā centra celtniecība Gāliņciemā. Tajā iedzīvotājiem un arī pilsētas viesiem būs pieejami jaunradīti pakalpojumi. Varēs iepazīt senos arodus, folkloru un latvisko dzīvesziņu, notiks literārās un rakstniecības meistardarbnīcas skolēniem,” norāda Ventspils bibliotēkas direktore Astra Pumpura. “Ja zvaigznes būs labvēlīgas, Gāliņciema bibliotēka vērs savas durvis jau 2022. gada ziemā!” cerīga ir Pumpura. Viņa piebilst, ka mūžizglītības telpas, kuras Akmeņu ielā 5 iegūs Digitālais centrs, varēs izmantot arī bibliotēka. Kad Gāliņciema bibliotēkas projekts būs realizēts, tad arī atgriezīšoties pie Bērnu bibliotēkas paplašināšanas plāniem. “Ar bērnu auditoriju šobrīd fantastiski strādā arī Mūzikas bibliotēka, kura jau gadu mājo koncertzāles “Latvija” telpās,” piebilst A. Pumpura.

Jau gadiem dzirdamas runas arī par pārmaiņām namā Annas ielā 11, kurā joprojām savu darba dienu rāmāko daļu vada Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki. Viena no versijām – Komponistu māja. Vaicāta par tās izveidi, Ventspils Starptautiskās rakstnieku un tulkotāju mājas direktore Andra Konste teic, ka tas īsti neesot viņas līmeņa jautājums: “Bija koncepcijas, bija pārrunas ar Kultūras ministrijas valsts sekretāri Daci Vilsoni un mūziķiem. Ventspils pašvaldība domā, ka šāda nama tapšana būtu iespējama ar ministrijas atbalstu, bet no valsts šobrīd īstas ieinteresētības nav.” Andra Konste arī ieminas, ka nemaz ne slikta esot Ventspils Augstskolas studentu grupas vīzija ierīkot Annas ielā jauniešu kvartālu ar dārzu un koncertiem.

Ventspilnieks Igors Uhaņs, viens no četriem jauniešiem, kuri Annas ielā 11 labprāt redzētu attīstāmies Liepājas “Juliannas pagalmam” vai Rīgas Tallinas ielas kvartālam līdzīgu vidi, ir gatavs aktīvai rīcībai: “Redzam, ka Ventspilī trūkst kultūrvieta, kas vienuviet ļautu notikt gan laikmetīgās, gan klasiskās kultūras izpausmēm. Jauno grupu uzstāšanās, rakstnieku lasījumi, bet pirmā stāva garāžās – kafejnīcas un pseido-restorāni,” vīziju ieskicē Uhaņs. Viņš uzsver, ka tā būtu atpūtas un rekreācijas vieta jaunajām ģimenēm ar iekļaujošu vidi un akcentu uz kopradi. “Finansiāls atbalsts būtu patīkams, bet tas nav primārais,” uzsver aktīvais jaunietis. “Gribētos pilnīgu vaļu un uzticību no pašvaldības, lai varam ļauties mākslas eksplozijai, kas mīt katrā no mums!” Ja pašvaldībai piederošais Annas ielas nams un iekšpagalms tomēr netiks piešķirts studentiem, Uhaņs un viņa domubiedri meklējumus turpinās – vēršoties ar sadarbības piedāvājumu pie privātīpašniekiem: “Vēlamies attīstīt to, kas šobrīd stāv tukšs. Tai jābūt vietai ar iekšpagalmu!” apņēmības pilns ir Igors Uhaņs.

19.11.2020. / Autors: Ilze Meiere / Foto: SIA “Ventspils nekustamie īpašumi”