Ances rokdarbnieku kopa saņēmusi latviskā mantojuma kultūras zīmi

990

18 lauku tūrisma uzņēmējiem pasniegtas kultūras zīme Latviskais mantojums kā pateicība par līdz šim paveikto kultūras mantojuma kopšanā un daudzināšanā. Laureātu vidū šogad ir arī Ances rokdarbnieku kopa Paukers, pavēstīja Latvijas Lauku tūrisma asociācijas Latvijas ceļotājsprezidente Asnāte Ziemele.

Par Ances amatu prasmju daudzināšanu apbalvojamie Ances rokdarbnieku kopas Paukers dalībnieki Līgas Grīnbergas vadībā saimnieko Ances muižas kungu mājā, kurā rāda kā ada zeķes, cimdus, šalles, džemperus, izšuj dīvāna spilvenus, sedziņas, galdautus, apglezno šalles, auž segas, dvieļus, grīdas celiņus, grāmatzīmes, tamborē rotaļlietas, darina pinumus un koka izstrādājumus, kā arī demonstrē sklandraušu gatavošanas procesu.

Latviskais mantojums tiek pasniegta Latvijas tūrisma uzņēmējiem, kuri saglabā un daudzina latvisko kultūras mantojumu, rādot to apmeklētājiem. Zīme izveidota un tiek pasniegta kopš 2013. gada pēc Lauku ceļotāja iniciatīvas, lai godinātu un rādītu latviskās kultūras un sadzīves mantojumu, kas dzīvo mūsdienās. Pēc šīs zīmes varat pazīt vietas, kur saimnieki apmeklētājiem ir gatavi rādīt un stāstīt, cienāt ar latviskiem ēdieniem, mācīt amatus un prasmes, svinēt latviskos svētkus. Kopumā zīmi saņēmušas nu jau 106 saimniecības visā Latvijā.

Ventspils novada pašvaldības pārstāve Marlena Zvaigzne pastāstīja, ka Ventspils novadā zīmi iepriekšējos gados saņēmusi zemnieku saimniecība Bērziņi Jūrkalnē par suitu maizes cepšanu, zemnieku saimniecība Bitnieki par biškopības prasmju daudzināšanu, pirts Ziednīca par latviskās dzīvesziņas daudzināšanu, kā arī lauku māja Lūķi par tradicionālās lauku vides saglabāšanu.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspils novada pašvaldība