Aicinām 17. aprīlī piedalīties tiešsaistes seminārā “Apritīgas koprades darbnīcas – atslēga uz apritīgu uzņēmējdarbību”, kas norisināsies Pasaules aprites ekonomikas foruma ietvaros. Seminārā apskatīs dažādus aprites ekonomikas prakses integrēšanas aspektus koprades darbnīcās, kā arī inovāciju un uzņēmumu, kas atbilst šiem principiem, veicināšanas nozīmi. Semināram līdz 16. aprīlim var pieteikties šeit.

Semināra sākums tiks veltīts koprades telpu koncepcijas iepazīšanai (angļu valodā – makerspace) – vietām, kurās pulcējas cilvēki, lai radītu, izgudrotu un mācītos. Izpētīsim, kā koprades darbnīcas var kalpot kā auglīga augsne aprites ekonomikas principu, tostarp resursu efektivitātes, atkritumu samazināšanas un produktu dzīves cikla pagarināšanas, veicināšanai.

Balstoties uz izpratni par aprites ekonomikas principiem, semināra turpinājumā stāstīs par inovāciju un uzņēmumu būtisko lomu ilgtspējīgas prakses veicināšanā. Uzsvērsim, cik svarīgi ir veicināt uzņēmējdarbību un sekmēt ilgtspējības kultūru meikeru (no angļu val. – veidotāju) kopienā. Dalībnieki gūs vērtīgu ieskatu par to, kā aprites ekonomikas principi var kalpot kā inovāciju un ekonomiskās izaugsmes katalizatori.

Pasākuma laikā tiks sniegts ieskats projekta “Circular economy makerspace” konsorcija sagatavotajā izglītības programmā, kā arī pirmo reizi iepazīstinās ar digitālo sadarbības rīku, kas paredzēts meikeriem, uzņēmumiem un koprades darbnīcām.

Noslēgumā Pasaules aprites ekonomikas foruma sesijas “People driving the change today” pārraide.

Pasākuma programma:

14.00-14.05         Ievads (Evija Nagle, Valmieras novada pašvaldības Attīstības pārvaldes vadītāja)

14.05-14.25         Kas ir koprades darbnīca un kā tajās ieviest aprites ekonomikas principus (Markus Lahr, koprades darbnīcas “Gewerbehof” (Luckenwalde) Projektu koordinators, Vācija)

14.25-14.45         Jaunu inovāciju un uz aprites ekonomikas principiem veidotu uzņēmumu nozīme (Živilė Paužaitė, Kauņas tehnoloģiju un zinātnes parka kvalitātes vadītāja, Lietuva)

14.45-15.05         Izglītības programma un tās nozīme dažādām mērķauditorijām (Karolina Kužmarskytė, Lietuvas Inovāciju centra projektu vadītāja)

15.05-15.25         Digitāls rīks meikeriem (Sandra Rožkalne, Ventspils Augsto tehnoloģiju parka Tehnoloģiju attīstības daļas vadītāja)

15.25-15.30         Jautājumi

15.30-15.40         Pauze

15.40-16.40         Pasaules aprites ekonomikas foruma 2024 sesija “People driving the change today”

16.40-17.00         Sesijā gūtās atziņas, noslēgums

Semināra darba valoda – angļu.

Šis pasākums ir WCEF2024 studija, kurā plašākai auditorijai tiek prezentēts Pasaules aprites ekonomikas forums 2024. gadā.

Aktivitātes tiek īstenotas Eiropas Savienības INTERREG Baltijas jūras reģiona programmas projekta “Circular Economy makerspace” (projekta Nr. #C024) ietvaros. Vairāk informācijas: www.vatp.lv/projekti/circular-spaces.

 

11.04.2024. / Autors: Nodibinājums “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks” / Foto: Nodibinājums “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks”