Pašvaldības SIA “ŪDEKA” aicina namu īpašniekus un apsaimniekotājus savlaicīgi veikt namu iekšējo komunikāciju apsekošanu, lai sagatavotos gada aukstajai sezonai.
Par pilsētas maģistrālo ūdensvadu sagatavošanu ziemai rūpējas pašvaldības SIA “ŪDEKA”, savukārt par īpašumu iekšējiem tīkliem atbild to īpašnieki vai apsaimniekotāji. Lai gan kopumā aizsalumu skaits pa gadiem samazinās, tomēr ik gadu tie tiek konstatēti. Visbiežāk caurules aizsalst telpās, kurās nav nodrošināta pietiekoša temperatūra, piemēram, pagrabos, bēniņos, kāpņu telpās. Ūdensvada aizsalšanai var būt vairāki iemesli, tomēr bieži vainojams cauruļvadu izbūves dziļums vai cauruļu siltumizolācijas trūkums. Plānojot jaunu cauruļvadu izbūvi vai esošo rekonstrukciju, jāņem vērā, ka ūdensvada un kanalizācijas caurules mājas teritorijā jāiebūvē, ievērojot tehniskos noteikumus, ierokot tos atbilstošā dziļumā, bet, ja tas nav iespējams, tās obligāti jāsiltina. Liela sala laikā zeme un arī tajā esošās caurules var sasalt pat vairāk nekā viena metra dziļumā, tādēļ ūdensvada caurules būtu jāiebūvē vismaz 1,50 dziļumā. Savukārt ēkās, uz kurām cauruļvadi izbūvēti pārāk sekli, jānodrošina nepārtraukta, vismaz minimāla ūdens plūsma – ieteicams atstāt krānus vaļā tā, lai ūdens no tiem vismaz pilētu.
Pirmās pazīmes, kas liecina par to, ka, iespējams, sācies ūdensvada aizsalšanas process ir ūdens padeves spiediena samazināšanās un duļķainības parādīšanās ūdenī. Aizsalumu var mēģināt atkausēt pašu spēkiem, atkarībā no caurules materiāla – ar karstu ūdeni, smiltīm, fēnu vai sildītāju ar izolētu gaisa plūsmu. Jāņem vērā, ka cauruļu atkausēšanai noteikti nedrīkst izmantot atklātu liesmu – īpaši, ja caurules ir no plastmasas, vai ir izolētas ar ugunsnedrošiem materiāliem.
Ja pašu spēkiem aizsalumu atkausēt neizdodas, iedzīvotāji aicināti zvanīt pašvaldības SIA “ŪDEKA” dispečerdienestam – tālr. 63661115 vai rakstīt dispečerdienestam – e-pasts: dispeceri.udeka@ventspils.lv.
17.10.2023. / Autors: PSIA “Ūdeka” / Foto: Pixabay