Ne jau tukšā vietā radušies teicieni: “Mans nams ir mana pils” un “Savā mājā pat sienas palīdz”. Tādēļ tā vietā, lai piktotos par Covid-19 savaldīšanai noteiktajiem ierobežojumiem, varam pamēģināt labāk iedraudzēties ar savu māju.
Enerģiju ziņā cilvēks un viņa miteklis ir nepārtrauktā mijiedarbībā: māja dod enerģiju cilvēkam, bet cilvēks – mājai. Telpas, kurās uzturamies, nodrošina tādu apkārtējo gaisotni, kurā kopējā enerģija vai nu samazinās, vai arī pieaug. Kad apkārtējās lietas kļūst it kā sastingušas, pamodināt snaudošo dzīvības jeb “ci” enerģiju spēj pavisam vienkāršas izmaiņas – jaunas krāsas, pārvietotas mēbeles, pat elementāra telpu uzkopšana.
Neraugoties uz to, ka reakcija uz krāsām ir ielikta zemapziņā, dažādiem cilvēkiem tā var būt atšķirīga. Gatavas atbildes uz jautājumu, kura krāsa uzlādēs ar enerģiju, nav. Ja cilvēks dzīvo vietā, kur dominē pelēkā krāsa, viņš noteikti gribēs ienest mājā dzeltenos toņus, lai radītu saulaināku vidi un vairotu optimismu. Lai palīdzētu sev noteikt, kuru krāsu toņi vislabāk pastiprina enerģētiku, pilnīgi pietiek uzmanīgāk ielūkoties kādā grāmatā vai žurnālā par augu valsti un atzīmēt, kuras krāsas augi un puķes patīk visvairāk. Arī tad, ja iepatikusies krāsa šķiet pārāk izaicinoša un roka neceļas nokrāsot tajā visas sienas, tas nemaz nav nepieciešams. Pilnīgi pietiks ar vienu sienu vai pat tās fragmentu – kontrastējošais tonis atdzīvinās visu mitekli.
Gadījumā ja cilvēks nav gatavs tādām pārmaiņām, ir cits variants: ar krāsainām detaļām – spilveniem, pārklājiem, galdautiem, stikla traukiem un citiem aksesuāriem papildināt interjeru.
Māja ar pareizu enerģētiku baro visas piecas maņas un padara telpu gan par miera ostu, gan iedvesmas avotu. Tāpēc jādomā par visu, kas uz maņām iedarbojas, un ne tikai to, ko var redzēt un pataustīt, bet arī dzirdēt, saost un pat pagaršot.
Mūzika nāk talkā vienmēr, kad nepieciešams enerģijas lādiņš. Mūzika spēj pārveidot visu: gan to, kas jau sāk šķist par rutīnu, gan to, kas tiek uztverts ar patiku.
Iedvesmot spēj arī aromāti. Piemēram, virtuvi var piepildīt ar attīrošajiem koriandra un sandalkoka aromātiem. Savukārt smaržkociņi ar vīraku vai ēteriskās eļļas attīrīs telpas no gaisā esošajiem toksīniem. Telpās var izsmidzināt citrusaugļu aromātu, tāpat svaiguma sajūtu telpā radīs apelsīns ar miziņā iespiestām krustnagliņām.
Savukārt ja mājai pietrūkst gaismas, tā jāpapildina. Lai izvairītos no vienmuļības, var paplašināt apgaismes ķermeņu izvietojumu: piemēram, stāvlampu pie dīvāna apmainīt pret sienas lampām; patīkamu un romantisku akcentu mājā ienesīs gaismas spēles, ko var panākt, novietojot lampu tā, lai gaisma plūstu caur telpaugu lapām; daži lokāli mēbelēs iebūvēti un ar reostatu regulējami gaismas ķermeņi veidos izgaismotas zonas un pārējo telpu piepildīs ar patīkamu mijkrēsli.
Uzmanība pievēršama arī telpas stūriem. Tajos nav ieteicams iekārtot ne darba un mācību vietu, ne atpūtai paredzētu zonu. Stūris, saskaņā ar parapsihologu pētījumiem, nosūc lieko enerģiju un izvada to laukā no dzīvojamās telpas. Tāpēc, ja nepārtraukti jūtat spēku izsīkumu, nogurumu, galvassāpes, radošās enerģijas apsīkumu, aplūkojiet sava dzīvokļa vai mājas iekārtojumu: vai neesat iestūmis stūrī savu darba vai atpūtas vietu?
9.02.2021. / Autors: Rita Krasta / Foto: Pixabay