12.aprīlī Ventspilī, teātra namā Jūras vārti, ar izrādēm Kā es braucu Ziemeļmeitas lūkoties un Rondo viesosies Ģertrūdes ielas teātris.
Vispirms uz Jūras vārtu lielās zāles skatuves tiks izrādīta Kārļa Skalbes pazīstamā pasaka Kā es braucu Ziemeļmeitas lūkoties. Izrāde vēsta par jauna cilvēka pasaules redzējumu un aicina domāt par cilvēcību, brīvības mīlestību un alkām pēc garīga piepildījuma. 25 gadus vecais Skalbe to rakstīja pārmaiņu laikā, īsi pirms 1905.gada revolūcijas, kas būtiski izmainīja Rietumu Eiropas vēsturi, un tās rosinātie notikumi radīja priekšnoteikumus Latvijas valsts izveidei, kā arī iezīmēja ceļu uz 1917.gada revolūciju un valstu emancipāciju.
Dzīves prieks, prieks dzīvot, vitalitāte tās vissakāpinātākajā izpausmē ir režisora Andreja Jarovoja kopā ar jaunajiem skatuves māksliniekiem iestudētās izrādes galvenā tēma, jo kalpo kā pretreakcija un politisks darbības akts kūtrumam un miegainībai, kas valda Miera un Pieticības malā.
Otra izrāde būs Rondo. Desmit pāri un desmit ainas – divi aktieri izspēlē stāstu par vēlmēm, seksu un ilgām pēc īstas mīlestības. Rondo ir vieta, kur dzīvnieciskie instinkti un seksualitāte saduras ar kultūru un sabiedrības normām, un starp šiem diviem poliem dzimst erotika.
Izrāde tapusi pēc Artūra Šniclera lugas Rondo motīviem – darba, kas 20. gadsimta sākumā sacēla skandālu Vīnes augstākajās aprindās un tika aizliegts, apvainojot tā autoru netikumībā un piedauzībā. Lugas darbība pārcelta uz mūsdienu Rīgu, saglabājot tajā iekodēto autora ķirurģisko precizitāti, ar kādu tiek atklāta teatralitāte un sarežģītās spēles, ko cilvēki piedāvā viens otram, lai tikai piepildītu savas vēlmes. Mūsdienās, kad seksualitāte ir kļuvusi par katra izklaides industrijas produkta neatņemamu sastāvdaļu, priekšplānā izvirzās nevis jautājums kurš ar kuru, bet – vai patiesa tuvība maz ir iespējama?
Atšķirībā no dienas izrādes, kuras mērķauditorija ir gados (un garā) jauni cilvēki, izrādi Rondo tās veidotāji neiesaka apmeklētājiem, kas jaunāki par 16 gadiem.