Mirkli pirms ķīniešu jaunā gada aicinājām uz sarunu fen-šui speciālisti ar 20 gadu pieredzi – Lindu Meškovu. Pat viņai bijuši periodi, kad kautrējusies teikt, ar ko nodarbojas, jo Latvijā fen-šui joprojām asociējas ar mandarīnpīļu un krupju figūriņām nevis nopietnu, matemātiskos aprēķinos balstītu mācību par laika un telpas mijiedarbību. Viņas rozā sapnis esot cerība, ka arvien vairāk būs ēku, kuru projektēšanā senās zināšanas būs ņemtas vērā jau sākotnēji, tas nekādi neierobežojot arhitektu domas lidojumu.

Gana izplatīti ir svinēt ķīniešu jauno gadu, sapošoties atbilstošas krāsas drēbēs un godinot gada simbolu! Vai šim, visvienkāršākajam līmenim, ir jēga?

Jā, pilnīgi noteikti. Ķīniešu jaunais gads ir saistīts ar dabas ciklu maiņu. Austrumniekiem ir raksturīgi klanīties dabai. Rietumu cilvēki vairāk ir tendēti domāt, ka viņi paši visu nosaka. Cilvēki ar savu apģērbu, tradīcijām izrāda cieņu, lai gūtu svētību. Šogad nāk Metāla Vērsis – visas gaišās gammas, dzeltenie, brūnie toņi. Solāro jauno gadu vairāk svin zinātnieki, bet vienkāršie cilvēki – pēc Mēness kalendāra. Iztīra māju, sapoš to, gatavo pelmeņus, kas Ķīnā ir pārticības simbols, cieņā ir arī oranžas krāsas ēdieni. Jauno gadu pēc Mēness kalendāra svin 15 dienas – pirmais vakars ir mājās, bet pēc tam tiek apciemoti gan aizgājušie tuvinieki, gan vecāki, tikai pēc tam – draugi. Svinības noslēdzas ar Laternu festivālu, kas apliecina – mēs esam par visiem atcerējušies, un tagad uguņojam!

Jaunā gada sākums pēc Saules kalendāra ir aristokrātu privilēģija?

Vēsturiski vienmēr ir bijis zinātnieku slānis – imperatora padomdevēji, kuru rīcībā bija informācija. Vienkāršie cilvēki nezināja, viņiem nebija aparatūras novērot Sauli tāda līmenī u.t.t. Imperators vēsturiski ir bijis vidutājs starp debesīm un tautu, kurš pieņem lēmumus. Pats imperators gada griezumā savā pilī rotēja pa flangiem, uztaisot pilnu apli – trīs mēnešus vienā debess pusē, tad nākamajā u.t.t. Attiecīgi arī ģērbās un gatavoja ēdienus atbilstoši dabas ciklu izmaiņām.

Kā jūs – latviešu meitene – savulaik nonācāt līdz tik specifiskām zināšanām!?

Nemiers par to, ka vēlos dzīvē darīt kaut ko skaistu un neparastu, mani ir dīdījis jau kopš 14–15 gadu vecuma. Sajūta bija, bet iespēju īsti nebija. Vecāki uzskatīja, ka man piestāvētu eksakta karjera. Tikai jau pieaugušai esot, radās doma mācīties interjera dizainu. Atradu Ņujorkā vienu tālmācības sistēmu un atklāju, ka interjers ir matemātika! Deviņdesmito gadu beigās, sākot mācīties šajā skolā, kuras pasniedzēji bija praktizējoši Ņujorkas dizaineri, uzzināju arī par fen-šui. Tas bija signāls, uzliesmojums! Velējos dizainu padarīt personiskāku, iedot cilvēkiem to, kas vajadzīgs tieši viņiem! Saku pētīt dziļāk! Atradu pasaulē ļoti zināmu skolotāju un sāku kopā ar daudziem simtiem citu studentu pie viņa mācīties! To daru joprojām.

Kas ir jūsu klienti?

Privātais sektors un mazie, vidējie uzņēmēji. Manus pakalpojumus cilvēki izmanto gan jaunu biroju iekārtošanai, bet, galvenokārt, kad ir jārisina kādi sarežģījumi esošajos. Vairāk tomēr sanāk labot kļūdas, nevis radīt pilnīgi jaunas lietas – mēģinu restartēt gan uzņēmumus, gan privātpersonu dzīves situācijas. Diemžēl Latvijā ļoti daudziem joprojām ir priekšstats, ka fen-šui ir par poda vākiem un krupju figūriņām stūros. Divdesmit gadu prakses laikā tikai viens klients ir bijis gatavs runāt ar presi par to, ka izmanto feņ-šui konsultācijas! Pārējie izvēlas pat saviem biznesa partneriem noklusēt konsultēšanās faktu, jo nevēlas, ka viņus asociē ar “kristālu karinātājiem”. Taču fen-šui ir matemātika, nevis maģija! 

Zvaigznes un enerģijas 2021. gadā

Ķīniešu kalendārajā sistēmā ir divi kalendāru veidi – Mēness un Saules. Mēness kalendāru vēsturiski izmantoja zemkopībā, pēc Saules kalendāra – prognozēja gaidāmos notikumus. Metāla Vērša gads pēc Saules kalendāra iestāsies 2021. gada 3. februārī, plkst. 16:59 (Rīgas laiks). Visiem enerģiju aprēķiniem – telpu fen-šui projektiem un dzimšanas kartēm – 4 Pīlāru metodē izmanto tikai Saules kalendāru. Savukārt ķīniešu jaunā gada svinības sākas līdz ar otro jauno mēnesi pēc ziemas saulgriežiem. Šogad – ar 12. februāri.

Ķīniešu sistēmā 5 stihijas kopā ar 12 dzīvniekiem veido 60 iespējamās kombinācijas. Varam uzskatīt, ka 2021. gads noteiktā veidā būs līdzīgs 1961. gadam.

Pati stiprākā un ietekmīgākā enerģija 2021. gadā nāks no dienvidaustrumiem – tā jāmierina ar maigu metāla skaņu un jāiepriecina ar zeltainas krāsas interjera priekšmetu. It sevišķi, ja šajā zonā jūsu mājvietā vai darbā ir logs vai galvenās durvis. Korekcijai var izmantot zeltainu, vēderainas formas vāzi, svečturi vai trauku, tikpat efektīvs būs arī ekonomiskais risinājums – zeltainā folijā ievīstītas avīžpapīra vai jebkura cita materiāla bumbas. Galvenā naudas zvaigzne 2021. gadā atradīsies nama rietumos. Šo enerģiju iepriecinās kustība, tekošs ūdens, sarkanu gammu interjera priekšmeti un akmeņi. Visus telpaugus labāk pārlikt uz citiem logiem.

 

10.02.2021. / Autors: Ilze Meiere / Foto: No personīgā arhīva