Lai sejas āda pēc iespējas ilgāk saglabātu elastību un tvirtumu, tai nepieciešamas pastāvīgas rūpes un pārdomāta ikdienas kopšana, ko vēlams veikt ikvienai sievietei neatkarīgi no vecuma. Vai ar ierastajiem skaistumkopšanas rituāliem un ādas mitrināšanu pietiek, lai sejas āda būtu vesela un mirdzoša? Kādi skaistumkopšanas triki palīdzēs saglabāt sejas ādas veselību un palēnināt tās novecošanos, stāsta skaistuma konceptveikala Apotheka Beauty kosmētiķe Katrīna Blumberga.
Pareiza un saudzīga ādas attīrīšana
Viens no svarīgākajiem posmiem sejas ādas kopšanas rutīnā ir attīrīšana, tāpēc ir svarīgi atrast kvalitatīvu attīrošo kosmētikas līdzekli, kas būs piemērots sejas ādas tipam un viegli nomazgājams pēc lietošanas. Taukainas ādas īpašniekiem piemērotāks būs attīrošais gels vai putas, savukārt sausai ādai labāk noderēs attīrošais pieniņš. Noteikti jāpievērš uzmanība izvēlētā līdzekļa kvalitātei – kombinējot labu sejas krēmu ar sliktas kvalitātes attīrošo līdzekli, vēlamais efekts var izpalikt, jo krēma sastāvā atrodamās vērtīgās vielas nespēs uzsūkties ādā.
“Sejas ādu ieteicams tīrīt divas reizes dienā – no rīta un vakarā. Īpaši rūpīgi attīrīšanu jāveic vakarā, jo nakts laikā āda atjaunojas, bet dienas gaitā uzkrātie putekļi, netīrumi un kosmētikas paliekas šim procesam būtiski traucē. Jāatzīmē, ka cilvēki nereti raduši pieniņu lietot nepareizi – uzlikt uz vates diska un tad tīrīt seju. Patiesībā attīrošo līdzekli ar pirkstu galiem maigi jāiemasē samitrinātā ādā un pēc tam rūpīgi jānoskalo ar ūdeni. Pēc pieniņa lietošanas āda jau jutīsies patīkami mitrināta,” skaidro kosmētiķe Katrīna Blumberga.
Ampulas un serumi – papildu rūpēm
Pēdējo gadu laikā arvien iecienītākas kļūst dažādas ampulas un serumi, ar kuru palīdzību āda saņem papildu vitamīnus un vērtīgas vielas, tādējādi ļaujot veikt intensīvu barošanu, mitrināšanu un atjaunošanu. Šos līdzekļus ieteicams lietot kursa veidā brīžos, kad ādai nepieciešamas papildu rūpes, piemēram, mainoties gadalaikiem.
Pēc ziemas āda nereti izskatās nogurusi un pelēka, tāpēc seruma aktīvās sastāvdaļas palīdzēs tai ātrāk atjaunoties, savukārt pēc vasaras sezonas, kad daudz laika būs pavadīts saulē, lieti noderēs serums ar intensīvi mitrinošu sastāvu. Noteikti jāpievērš uzmanība izvēlēto ampulu un seruma lietošanas nosacījumiem – ir serumi, kas jālieto komplektā ar atbilstošu krēmu, bet ampulas svarīgi izlietot īsā laikā pēc atvēršanas.
Sejas masāžas ādas tvirtumam
Cilvēka sejā ir 43 dažādi muskuļi, ko ieteicams ik pa laikam “izkustināt”, tā parūpējoties par to tvirtumu un elastību. Sejas masāžas aktivizē kolagēna veidošanos, veicina asinsriti, normalizē tauku dziedzeru darbību, ļauj ādai labāk uzņemt barības vielas un atjaunoties, kā arī uzlabo limfas cirkulāciju un mazina tūsku.
“Lai, veicot sejas masāžu, ādai netiktu nodarīts kaitējums, tā jāveic saudzīgi un pareizi. Pieredze rāda, ka cilvēki mēdz pārspīlēt ar masāžas laikā pielietoto spēku – tiek veiktas pārāk stipras kustības, pat kniebieni – un pielieto nepareizu masāžas virzienu. Rezultātā nepareizi veikta masāža var izstaipīt ādu, veicina sejas ovāla noslīdēšanu un asinsvadu paplašināšanos jeb kuperozi, kā arī var radīt tūsku, nepareizi stimulējot limfas atteci. Turklāt, veicot masāžu ar netīrām rokām, var rasties pūtītes un izsitumi. Ja ir vēlme veikt sejas masāžas mājas apstākļos, nepieciešams rūpīgi apgūt atbilstošu masāžas tehniku, taču vislabāk šo procedūru uzticēt speciālistam,” stāsta kosmētiķe.
Ādas mikrofloras dabīgā līdzsvara uzturēšana
Ādas dabīgo mikrofloru ietekmē ne vien ārējā vide un ādas kopšanas ieradumi, bet arī nepiemērota kosmētika. Vides piesārņojums padara ādu pelēcīgu, mazina tās dabīgo mirdzumu, bet neatbilstoša ādas kopšanas rutīna veicina ādas dehidratāciju un pastiprina tumšos lokus zem acīm.
Lai atgūtu un uzturētu ādas mikrofloras dabīgo līdzsvaru, ādu nepieciešams regulāri kopt, lietojot visus tai vajadzīgos produktus atbilstošā secībā. Iesākumā jāveic ādas attīrīšana ar pieniņu, gelu vai putām, pēc tām jāstabilizē ādas pH līmenis ar tonika palīdzību un noslēgumā jāuzklāj sejas krēms.
“Ja tiek lietota dekoratīvā kosmētika, pirms ādas attīrīšanas var izmantot arī micelāro ūdeni vai kosmētikas noņemšanai paredzētus produktus. Tāpat pirms sejas krēma lietošanas var izmantot serumu vai ampulas, kā arī acu krēmu. Vairāki ražotāji ir izveidojuši SOS krēmus vai specializētus krēmus, kas paredzēti tieši ādas mikrobioma stabilizēšanai,” norāda K. Blumberga.
Veselīgs dzīvesveids un pietiekami daudz šķidruma
Lai gan ar kosmētikas un ādas kopšanas līdzekļu palīdzību, āda izskatīsies labāk, no svara ir arī citi ikdienas ieradumi – pilnvērtīgs miegs, pietiekams daudzums fizisku aktivitāšu un sabalansēta ēdienkarte. Dienas laikā ieteicams apēst 500 gramus dārzeņu un 200 gramus augļu, bet izvairīties no balto miltu izstrādājumiem un mērenā daudzumā lietot piena produktus, jo tie veicina akni un iekaisīgus izsitumus.
Tāpat būtiski ir uzņemt pietiekami daudz šķidruma. Ūdens trūkums organismā veicina ādas novecošanās procesus, āda zaudē elastību un mirdzumu, turklāt, ķermenim dehidrējoties, ādai trūkst šķidruma, kā rezultātā tā kļūst sausa, var parādīties nieze un pastiprināts jutīgums. Cilvēkam dienā nepieciešams uzņemt aptuveni 35 mililitrus ūdens uz vienu kilogramu ķermeņa svara, taču vēlamo šķidruma daudzumu ietekmē fiziskās aktivitātes, veselības stāvoklis un citi faktori.
09.07.2021 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Unsplash.com