Latvijas iedzīvotājus atpūtā ārvalstīs visbiežāk nepatīkami pārsteidz personīgo mantu zādzības, ar veselību saistīti pēkšņi izdevumi vai neparedzētas izmaiņas ceļojuma grafikā, liecina Swedbank apkopotā informācija.
Pērnā gada vasarā katrs desmitais ceļotājs saskārās ar šādu nepatīkamu situāciju. Vidējā izmaksātā ceļojuma apdrošināšanas atlīdzība par zādzībām vai mantu bojājumu sasniedza 524 eiro. Taču lielākos finansiālos zaudējumus ceļotājiem sagādā traumas vai pēkšņas saslimšanas, kas vidēji sasniedz 1119 eiro.
Kā rāda Swedbank veiktā iedzīvotāju aptauja, Latvijas iedzīvotāji pirms došanās ceļojumā rūpīgi plāno savas finanses, lai pēcāk neciestu ģimenes maciņš. Visbiežāk (73%) iedzīvotāji jau savlaicīgi sāk krāt nepieciešamos līdzekļus, ik mēnesi novirzot šim mērķim noteiktu naudas summu. 27% iedzīvotāju īsi pirms ceļojuma samazina ikdienas tēriņus, tā iegūstot papildu līdzekļus ceļojumam, savukārt 15% ceļojumu izmaksu segšanai izmanto kredītkartes.
Biežāk uzkrājumu ceļojumam veido gados jaunākie ceļotāji vecumā no 18 līdz 29 gadiem (83%). Savukārt iedzīvotāji vecumā no 30 līdz 39 gadiem visbiežāk izvēlas samazināt ikdienas tēriņus (31%), turpretī 40 līdz 49 gadus vecie ceļotāji visbiežāk (25%) izvēlas lietot kredītkarti un tās priekšrocības.
Stratēģija veidot uzkrājumu pirms došanās ceļojumā ir gudra rīcība. Tāpat kā ceļojuma galamērķa izvēle, tāpat arī rūpīga finanšu plānošana ir pamatā labām brīvdienām. Zīmīgi, ka arvien vairāk cilvēku ceļojumos izmanto ne tikai savus uzkrājumus, bet arī kredītkartes. Tā kalpo kā “apdrošināšanas polise” tiešā un pārnestā nozīmē, jo nodrošina, ka neparedzētā situācijā cilvēkam būs ērta pieeja brīviem naudas līdzekļiem, kā arī sniedz ceļojuma un pirkuma apdrošināšanu,” skaidro Inese Linde-Vaļuka,
Swedbank dati rāda, ka visbiežāk (30%) kredītkartes apdrošināšanas priekšrocību iedzīvotāji izmantojuši, mainoties maršruta plāniem (atcelts reiss u.tml.). Vidējā izmaksātā apdrošināšanas atlīdzība – 462 eiro. Tāpat 26% iedzīvotāji kredītkaršu apdrošināšanu izmantojuši neparedzētiem medicīniskās palīdzības gadījumiem ceļojuma laikā. Savukārt personisko mantu zādzības vai zaudējums līdz šim bijis aktuāls katram ceturtajam (25%).
Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA