Gulbenes bibliotēkas pārstāves Indras Loginas organizētajā imunitātes vebinārā, kurā ar savu redzējumu dalījās viscerālo un rekonektīvo frekvenču terapeits Artūrs Ķirps, piedalījās teju 300 dalībnieki no visas Latvijas, arī ventspilnieki. Par lektoru un tiešsaistes seminārā dzirdēto – šajā rakstā.
Uz savas ādas
Gulbenē dzimušais un augušais Artūrs Ķirps plašāku atpazīstamību guva pirms pusotra gada, uzsākot publiski dalīties ar Krievijas medicīnas skolās gūtajām zināšanām sociālajā vietnē “Facebook”. Viņa lapai ir gandrīz 12 000 sekotāju.
Lektors vairākkārt atklāti runājis par savas dzīves notikumu – iekļūšanu smagā autoavārijā un atveseļošanos pēc gūtajām traumām. “Dīvaini, bet izrādās, ka tādos brīžos nāk smiekli un ir ļoti gaisīga sajūta – vieglums! Redzot arteriālās asinis, ar medicīnisko prātu sapratu savas iespējas. Aizsniedzos pēc telefona un piezvanīju vecākiem, lai pateiktu, cik ļoti mīlu viņus! Negaidīti pienāca aculiecinieki un pārliecināju viņus, ka mani obligāti ir jāizvelk ārā. Pēc komandām viens deva dzert, viens nospieda roku, bet trešais zvanīja ātrajiem. Kad dzirdēju sirēnas, tad ļāvos zaudēt samaņu,” atceras Artūrs Ķirps.
Viņš ēdis maz, paralēli medikamentiem lietojis propolisa šķīdumu, skaitījis lūgšanas un, sākotnēji neapzināti, visu laiku jutis milzīgu pateicības sajūtu. Brūces dzijušas kā kaķim! Pārsteidzošus atklājumus atnesusi diena, kurā vīrieša spēks salūzis, uzbangojušas emocijas – policija bija pazaudējusi satiksmes negadījuma videoierakstu un aculiecinieku kontaktus. Nākamajā dienā savainotā roka bijusi uzpampusi, sāpējis viss ķermenis. Tad arī Artūrs Ķirps pats uz savas ādas pārliecinājies par emociju un fiziskā ķermeņa fantastisko mijiedarbības spēku!
Pie lietas
“Ja cilvēks ir imūns pret slimībām, viņš ir stiprs arī uz emocionāliem kairinājumiem. Ja kādu ir viegli sadusmot, arī imūnsistēma ir traucēta,” tā savu stāstījumu vebinārā, kurš notika ar Eiropas Komisijas Informācijas centra atbalstu, uzsāka Artūrs Ķirps. “Dzīve nemainās, ja izlasa grāmatu, bet atstāj vecos ikdienas paradumus. Pirmais elements, kas cilvēkam ir vajadzīgs, ir kustība. Limfa ir mūsu kanalizācijas sistēma, tai nepieciešama izsvīšana!” sen zināmo patiesību, ka kustībā ir dzīvība, klausītājiem atgādināja lektors. Viņaprāt 90 procenti cēloņu sliktai pašsajūtai meklējami gremošanas sistēmā. Visnegatīvāk to ietekmējot baltie milti, piena produkti, cukurs, alkohols, arī kofeīns. Atteikties no nevēlamā un neēst pēc pieciem vakarā esot vistransformējošākā prakse, kāda vien iespējama. Pirmās desmit dienas esot grūtas, mokot izsalkums un citas nepatīkamas sajūtas, bet pēc tam sākot parādīties ieguvumi. Vairāk enerģijas, skaidrāka domāšana, labāka pašsajūta un izteiktāka intuīcija.
Nolūka spēks
“Cilvēks ar augstu stresa līmeni var neievērot labu uzturu – viss nobrūk tik un tā, stress ir spēcīgāks par pārtiku,” semināra laikā Artūrs Ķirps vēl un vēlreiz uzsvēra, cik ļoti tas, ko domājam, ietekmē ķermeņa fizioloģiju un bioķīmiju, “patīrot zarnu vidi, cilvēkam katru dienu ir smaids sejā!” Lektors arī uzsvēra, ka nodomam kaut ko veikt ir jābūt tīram. Ja jaunās lietas uzsāksim ar mīlestības sajūtu pret sevi, tad izdosies. “Nolieciet par uzdevumu uzturu, kustību, prieku, un sāciet darīt!” mudina Ķirps. Viņš iesaka bērza čagas uzlējumu, kurkumu, trifeli, bišu maizi, vērmeļu tēju, pirti ar kārtīgu izsviedrēšanos, pašrūpes par vairogdziedzera veselību – neapspiežot savas emocijas –, vecās labās bankas, kuras līdzot arī mazināt spriedzi, C vitamīnu augļos – cidonijās, apelsīnos, greipfrūtos un citronos, kā arī dzīvesprieku un vienkāršu elpošanas praksi: 5 sekundes ieelpa, 5 sekundes izelpa. Esiet veseli!
8.02.2021. / Autors: Ilze Meiere / Foto: Facebook