1/5 daļa Latvijas iedzīvotāju neaizsargā datus savā mobilajā telefonā

822

Lai gan viedtālruņos ir iestrādātas vairākas drošības metodes, kas aizsargā ierīcē esošos privātos datus, tomēr piektā daļa jeb 19% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju savas ierīces aizsardzībai neizmanto nevienu no piedāvātajām iespējām. Tas secināts Samsung Electronics Baltics veiktās aptaujas dati.

Jo jaunāks telefona modelis, jo vairāk drošības metodes tajā pieejamas – senākas ierīces to lietotāji var aizsargāt ar PIN kodu, bet jaunākās ierīces spēj atpazīt ne vien īpašnieka pirksta nospiedumus, bet pat acs zīlīti un sejas vaibstus. Tomēr ne visi padomā par sava telefona drošību. “Nevajadzētu aizmirst, ka, nonākot nepareizajās rokās, telefons bez drošības koda vai citas metodes būs kā atvērta grāmata – visi jūsu kontakti, fotoattēli, piezīmes, sociālo tīklu profili un citi ierīcē esošie dati būs brīvi pieejami svešiniekam,” norāda uzņēmuma tirdzniecības vadītājs Baltijas valstīs Māris Ķikāns.

Kamēr bez drošības metodes telefonā iztiek tikai 7% jauniešu vecumā no 18 līdz 29 gadiem, tikmēr vecumā virs 40 gadiem tie ir jau 50%. Iespējams, vecāka gada gājuma cilvēki nav informēti par nepieciešamību aizsargāt telefonā esošos datus un iespējām.

Aptaujas rezultāti atklāj, ka populārākās metodes, ko izmanto telefonā esošo datu aizsardzībai izmanto Latvijas iedzīvotāji, ir PIN kods (27 %), pirkstu nospieduma atpazīšana (24 %) un figūras zīmējums (10%). Savukārt visretāk lietotās drošības metodes ir acs zīlītes skenēšana, ko izmanto vien 1% Latvijas iedzīvotāju, un sejas atpazīšanas funkcija (3%).

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay