9.maijā ventspilnieki aicināti plaši atzīmēt Eiropas dienu

1718

9.maijā daudzviet mūsu kontinentā plaši tiek atzīmēta Eiropas diena. Ar katru gadu šajā svētku dienā arvien plašāka programma pieejama arī Latvijā, tajā skaitā arī Ventspils Galvenajā bibliotēkā. Ventspilnieki aicināti aktīvi piedalīties dažādos Eiropas dienas pasākumos.

9.maijā Eiropas Savienības (ES) institūcijas un iestādes atver durvis, lai iepazīstinātu sabiedrību ar paveikto un dalītos nākotnes iecerēs.  Šis gads ir nozīmīgs, jo aprit 60 gadi kopš Romas līguma parakstīšanas. Vienošanos 1957. gadā Romas Kapitolija pakalnā parakstīja sešas valstis – Beļģija, Francija, Itālija, Luksemburga, Nīderlande un Rietumvācija.  Ar to tika nodibināta Eiropas Savienība.

Atzīmējot Eiropas dienu un Romas līguma parakstīšanas 60 gadadienu, EDIC Ventspils plkst.11.00 piedāvā apmeklēt lekciju – vēstures doktora Jāņa Taurēna skatījumu par Latvijas ceļu uz Eiropas Savienību. Savukārt plkst. 12.10 Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Didzis Ošenieks sniegs informatīvu pārskatu par Eiropas Savienības fondu finansējumu izlietojumu Ventspils pilsētā, bet plkst.13.30  visus interesentus aicina iepazīties ar Ventspils pilsētas galvenās arhitektes vietnieces vēsturiskās pilsētvides jautājumos Ingas Apmanes stāstījumu par Ventspils kultūras mantojumu Eiropas kultūras mantojuma kontekstā.

No plkst. 15.00 Eiropas dienas apmeklētāji varēs apskatīt un novērtēt Ēdamgrāmatu festivāla darbus – dažādus ēdienus, kas tapuši iedvesmojoties no grāmatu nosaukumiem vai literārājiem varoņiem, kā arī pirmie iepazīties un izspēlēt jauno spēli Eiropas riču račs, kurā uzvarētāju noteiks ne tikai veiksme, bet arī zināšanas par Eiropas Savienību.

Plkst.15.30 tiks atklāta  Ventspils bērnu mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde, bet visas dienas garumā ikviens ir aicināts pārbaudīt savas zināšanas Eiropas eksāmenā. Veiksmīgākie un atraktīvākie saņems balvas.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Publicitātes foto